new-york-borsasi-ralli-yaparak-gunu-kapatti
Dünya

New York Borsası Ralli Yaparak Günü Kapattı!

Geçtiğimiz hafta son 2 yılda görülen haftalık bazda en sert düşüşü gören New York Borsası’nda kazançlar beşinci güne de taşındı.

Kazançlar Beşinci Güne de Taşındı

Geride kalan 2 yılda gördüğü en sert haftalık bazlı düşüşe ulaşan New York Borsası’nda endeksiler daha sonra değer kazanımı yaşamıştı. New York Borsası’nda kaydedilen kazançlar beşinci işlem gününde de devam edecek gibi görünüyor. Borsadaki endeksler piyasalarda görülen dalgalanmaların azalmış olması ve ham petrol fiyatlarında görülen artışla günü ralli yaparak bitirdi.

Endeksler Yükselmeye Devam Etti

Dow Jones Sanayi Endeksi yüzde 1.23 oranında ve 306.88 puan artış kaydetti ve 25.200,37 puandan kapandı. Standart Poor’s 500 Endeksi yüzde 1.21 oranında ve 32.57 puan arttı. Endeks dünkü kapanışta 2.731,20 puanı gördü. Nasdaq Teknoloji Endeksi ise 112.82 puan ve yüzde 1.58 oranındaki değer kazanımı ile 7.256,43 puandan ulaştı. Bu sayede geçtiğimiz hafta son 2 yıldır New York Borsası’nda yaşanan en sert haftalık düşüş seviyesine ulaşmış olan endeksler kazançlarını beşinci işlem gününe taşımış oldu.

CBOE Volatilite Endeksi de Geriledi

Ekonomi analistleri New York Borsası’nda görülen dalgalanmanın hayli aza indiğini, piyasalarda yavaş yavaş belirli bir dengenin oluşmaya başladığını, Amerika’da VIX Endeksi, korku endeksi olarak biliniyor. Piyasalarda CBOE Volatilite Endeksi olarak bilinen Standart Poor’s 500 Endeksi’ndeki dalgalanmaları gösteren endeks, geçtiğimiz günlerde tarihi ortalama olan 20 seviyesinin altına inmesinin ardından yüzde 1 oranında düşüş sergiledi ve 19.08 seviyesine geriledi.

Petrol Fiyatları Yükseldi

Londra Brent türü petrol fiyatları da kapanış işlemlerinde yüzde 0.3 oranında yükseldi ve 64.52 dolardan alıcı buldu. Amerika’da WTI olarak bilinen Barı Teksas türü petrolün fiyatı yüzde 2.3 oranında değer kazandı ve 61.53 dolardan işlem gördü.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri