,
Ekonomi

Nissan 1 Milyon Tane Elektrikli Araç Üretmeyi Hedefliyor

NISSAN şirketinin, orta vadeli planı olan ‘‘NISSAN M.O.V.E to 2022’’ kapsamına; elektrikli araç konusundaki liderliği, otonom sürüşün çok daha fazla yaygınlaşması ve türlü mobilite çözüm hizmetlerinin sunulması da dahil tamamen teknolojik bir devrimi yaşama geçirmeyi hedeflemekte.

Elektrikli Araç Satışlarını Arttıracak

Nissan Motor Co., Ltd, orta vadeli stratejik planı ‘Nissan M.O.V.E to 2022’ çerçevesinde elektrikli araç satışlarını arttırmayı, otonom sürüş sistemlerini geliştirmeyi, yaygınlaştırmayı ve araçların bağlanabilirlik özelliklerini hızlandırmayı hedeflediğini açıkladı. Nissan, stratejik planı doğrultusunda 2022 yılına kadar tamamen elektrikli araç veya e-Power güç ve aktarma organlarına sahip olmak üzere yılda 1 milyon adet elektrikli araç satmayı hedefliyor.

Çin Pazarındaki Operasyonunu Genişletecek

Şirket, ‘Nissan M.O.V.E to 2022’ stratejik planı çerçevesinde, Yeni Nissan Leaf ile elde edilen başarıyı geliştirerek 8 adet tamamen elektrikli araç modeli geliştirecek ve farklı markalar altında Çin pazarında elektrikli araç operasyonunu genişletecek. Nissan ayrıca, IMx Concept’ten esinlenerek küresel bir elektrikli crossover araç tanıtacak.