Ekonomi

O Banka Artık Alternatif Bank Olarak Hizmet Verecek!

Yaklaşık olarak 26 yıldır Türkiye’de hizmet veren ABank, The Commercial Bank’ın tümüyle ortağı olmasının akabinde isim değişikliğine giderek Alternatif Bank olarak hizmet vermeye devam edecek.

Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür konu ile alakalı bir takım açıklamalarda bulunarak, eski adıyla ABank’ın Alternatif Bank olarak çalışmalarını sürdüreceğini, sektördeki ekonomik büyüme kapasitesi ile 2023 yılına kadar kurumu iyi bir yere taşıyacağını ve buna olan inançlarının tam olmasından dolayı kollarını sıvadıklarını ifade etti.

ABank, Bundan Böyle Alternatif Bank Olarak Sektörde Yer Alacak

Elde edilen bilgilere göre, ABank adı ile Türkiye genelinde yaklaşık olarak 26 yıldır hizmet veren, geçtiğimiz yılın sonu itibari ile de Orta Doğu, Katar ve Kuzey Afrika bölgelerinde oldukça mühim finans kuruluşlarından biri olan The Commercial Bank’ın tam anlamıyla bir iştiraki haline geldi. Bu doğrultuda kurumsal kimliğini de yenileyen banka, bundan böyle çalışmalarını Alternatif Bank olarak devam ettirecek.

Söz konusu açıklamalarını, kurumun yenilenme ve geleceğe ilişkin stratejileri ile alakalı olarak gerçekleştirilen basın toplantısı esnasında yapan Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, kurumunun bu yılı kritik bir gelişme ile karşıladığını, 3 sene boyunca devam eden verimli bir ortaklığın akabinde Katar’ın ilk özel bankası niteliğine sahip olan The Commercial Bank’ın kuvvetli sermayesi ve uluslararası saygınlığının kendi bankalarının 26 yıllık tecrübesi ile bir araya gelerek yeni bi dönüşüm projesi hayata geçirdiklerini aktardı.

Alternatif Banka Geçen Yıl 1,7 Milyar Öz Kaynak Büyümesi Gerçekleştirdi

Bundan böyle bu yolda Alternatif Bank adı ile devam edeceklerini ve tüm şubelerde isim değişikliğini gerçekleştirildiğini dile getiren Genel Müdür Gür, kurumun geçen yıla ait finans verilerine bakıldığında iyi bir yıl geçirdiklerini ve 1,7 milyar lira civarında öz kaynak büyümesi kaydettiklerini de açıklamalarına ekledi.