Ekonomi

O Hibe Desteğinde Başvuru Süresi Uzatıldı!

TKDK tarafından, kırmızı et, kanatlı eti, yumurta ve süt gibi ürünlerin üretimi adına verilecek olan 165 milyon euro değerindeki hibe desteğinde başvuru süresi uzatıldı. Son online başvuru tarihinin 10 Nisan olduğu hibe desteğinde, kabul işlem sürecin ise 13 Nisan’da son bulacağı belirtildi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından 164 milyon 706 bin euro civarında hibe desteği sağlanılacak olan kırmızı et, kanatlı eti, yumurta ve süt üretimi gerçekleştiren tarımsal işletme projeleri adına elektronik ortamdan gerçekleştirilecek olan başvuru tarihleri 10 Nisan 2018 Salı gününe, kabul işlemlerinin son tarihi ise 13 Nisan 2018 Cuma gününe uzatıldı.

Girişimciler TKDK İl Müdürlüklerine Proje Sunacak

TKDK tarafından konu ile alakalı olarak yapılan yazılı açıklamaya göre, AB adayı ve aday olabilecek kapasiteye sahip olan ülkeler adına oluşturulan Katılım Öncesi Kırsal Kalkınma Aracı (IPARD) II Programı dahilinde, geçtiğimiz yılın 21 Aralık tarihinde başvuru adına ilan yayımlanarak, projeye başvuracak olanlar toplam 42 şehirdeki TKDK il koordinatörlüklerine proje sunmaya çağrıldı.

Yaklaşık 165 Milyon Euro Bütçe Ayrıldı

Yayımlanan duyuru dahilinde “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar” adı altında kırmızı et, süt, yumurta, kanatlı eti gibi ürünlerin üretimi adına 164 milyon 706 milyon euro civarında bir bütçe tahsis edildi.

Evraklarla Beraber 13 Nisan’a Kadar Müracaat Edilecek

Bahsi geçen bu projelerin online olarak gerçekleştirileceği son müracaat tarihi 2 Nisan iken 10 Nisan’a, projelerin son teslim tarihi ise 5 Nisan iken 13 Nisan’a ertelendi.

Söz konusu hibeden yaralanmak isteyen girişimcilerin online olarak başvuru yaptıklarında doldurdukları bilgilerin çıktıları ile beraber talep edilen evrakları toparlayıp 13 Nisan 2018 Cuma gününe kadar TKDK il müdürlüklerine teslim etmeleri gerekiyor.