Dünya

OECD Açıkladı! Gümrük Vergisi Çeliğin de Ötesinde Neticelenebilir!

OECD Genel Sekreteri konu ile alakalı açıklamasında ABD Başkanı Trump’ın gümrük vergisi uygulamasının çelik ve alüminyum sektöründen de öte farklı neticeler oluşturabileceğini ifade etti.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir kaklıma örgütü olan, bazen de İktisadi İş Birliği ve Gelişme Teşkilatı olarak bilinen Ekonomik Kalkınma ve İş Birliği Örgütü (OECD) Genel Sekreteri Angel Gurria, konu ile alakalı olarak basın mensuplarına karşı Viyana’da bir takım açıklamalarda bulundu. Söz konusu bu açıklamalarında genel Sekreter Gurria, alüminyum ve çelik ithalatı için Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump tarafından uygulamaya sokulması planlanan gümrük vergisinin ana riskinin ‘yayılması’ olabileceğini ifade ederek, bu durumun alüminyum ve çelik sektöründen de öte farklı sonuçlar meydana gelmesine neden olabileceğini dile getirdi.

Diğer Ortakların İşaretleri Yeteri Kadar Açık

Şuan itibari ile yapılmaya çalışılanın bu durumun ekonomiye de yansımasını engellemek olduğunu ifade eden Genel Sekreter Gurria, diğer ticaret iştirakleri tarafından ortaya çıkarılan işaretlerin yeteri kadar bariz olduğu şeklindeki düşüncesini de açıklamalarına ekledi.

Gümrük Vergisi İçin Karlı Önlemler de Mevcut

Ekonomik Kalkınma ve İş Birliği Örgütü (OECD) Genel Sekreteri Angel Gurria ayrıca açıklamalarında, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump tarafından alınan alüminyum ve çelik ithalatı için ek olarak gümrük vergisi kararının uygulamaya sokulması halinde alınabilecek olan karşı önlemlerden de bahsetti. Söz konusu bu karşı önlemleri yeteri kadar açık bir şekilde izah eden Angel Gurria, netice itibari ile kendi düşüncesi olarak bahsi geçen bu durumun gerçekleşmemesini dilediğini ve bunun dışında ek olarak söylenecek herhangi bir şeyin mevcut olmadığını açıklamalarına ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri