Ekonomi

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Öğrencilere kredi veren bankalar

Pek çok banka bu konuda sorun yaşıyor. Öğrencilere kredi veren bankalar her dönem değişken bir kampanya süreci izlediği için, özellikle kredi notunuza göre kampanyalara dahil olabiliyorsunuz. Peki ama hangi bankalar öğrencilere kredi veriyor? Gelin isterseniz bu konuyu bir konuşalım. Bankaları teker teker konuşalım ve süreçler hakkında düşünelim. Bildiğiniz gibi bazı bankalar işlerini garantiye aldığı için öğrenciler için de bir kampanya oluşturuyorlar. Ama ekstra vadeli mevduat isteniyor. Hemen inceleyelim.

Öğrencilerin kredi notu neden düşük oluyor?

Çünkü bankalar için kredi notu çok önemli. Öğrencilerin en büyük sorunu akıllara ilk gelen şey. Para. Öğrenci oldukları için ve çalışmadıkları için ekstra para kazanmak durumunda kalıyorlar ve bu yüzden de pek çok borç ödenemiyor. Hal böyle olunca öğrenciler için de sorunlar değişken oluyor. Bu yüzden bankalar öğrencilerden para almak konusunda zorlanabiliyor.

Hangi banka öğrenciye kredi veriyor?

Başta Aktif bank diyebiliriz. Kredi konusunda en bonkör bankalardan biri. Ama dikkat etmenizde fayda var çünkü faiz oranları diğer bankalara göre çok yüksek. Yine de kredi notu düşük olanlar için kredi notlarını yükseltmesi açısından önemli bir seçenek yaratıyor. Amaç olarak bakınca hiç de fena fikir değil. En azından notunuz düşükse yükseltebilirsiniz. Bunun dışında aşağıdaki bankalar öğrencilere kredi konusunda yardımcı olabiliyor.

  • Aktif bank
  • İş bankası kredileri
  • Ziraat bankası kredileri
  • Yapı kredi bankası kredileri

Bu bankalar kolaylıkla kredi hizmeti verebiliyor. Eğer notunuz iyiyse pek zorlanmıyorsunuz.

Kredi notu düşük öğrenciye kredi veren bankalar

Bankalar kredi notunu çok büyük bir öncelik olarak görmüyor. Tamam önemli ama alternatifler her zaman çözüm üretebilir. Peki ama nedir bu alternatifler? Ekstra kefil örneğin. 2.000 TL kredi çekeceksiniz diyelim. Bazı bankalar kefil getirin krediniz hazır diyebiliriz. Aşama aşama olduğu için, aşamaları tamamlayarak ilerlemek size her zaman artı kazandıracaktır. Size kefil olacak birini bulamazsanız, elinizde olan bir menkul kıymeti bloke etmeniz gerekebilir. Tabi bu bankadan bankaya değişen bir durum. Bir anda size de kredi çıkabilir. Bu yüzden denemekten çekinmeyin hiç yoktan iyidir.

 

Şimdiden iyi çalışmalar diliyoruz. Umarız ihtiyaç duyduğunuz krediyi bulursunuz.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri