Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar
Ekonomi

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

ÖĞRENCİ KREDİ KARTI

Üniversite sınavını kazandıktan sonra üniversiteye giden öğrencilerin birçoğu ilk kez ailelerinden ayrı kaldıkları için bütçe dengesini sağlamakta ilk zamanda oldukça zorlanırlar. KYK Kredisinin çıkması, o kredinin kısa sürede bitmesi, ailenin her daim para gönderebilecek bir durumda olması öğrencilerin alternatifler aramasına yol açıyor. Bu nedenle çok sayıda öğrenci kredi kartı için başvuru yapılıyor.

Özellikle bazı bankaların okulların giriş kapılarında ve fakülte kantinlerinde gezen çalışanları öğrenciler için kredi kartı seçeneklerinden faydalanabilmeleri için kredi kartı sorgulama işlemi yapmaktadır. Bu sorguda olumlu sonuç alan birçok öğrenci istedikleri takdirde kredi kartı başvurusu yapabilmektedir.

ÖĞRENCİ KREDİ KARTI KAMPANYALARI

Eğer bir öğrenciyseniz ya da öğrenci velisi iseniz, öğrenciler için hazırlanmış kredi kartı kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Bunun için öğrencilere yönelik kredi kartı kampanyaları hazırlayan bankaların şubelerine öğrenci belgesi ile gidip başvurmak yeterli olacaktır.

ÖĞRENCİYE KREDİ KARTI VEREN BANKALAR

Öğrenciye kredi kartı veren bankaların başında İş Bankası gelmektedir. Minimum 500 TL, maksimum 750 TL limit verilen öğrenci kartından yıllık işlem ücreti de alınmamaktadır. Bunun dışında özellikle okul içinde çok aktif çalışma yürüten Yapı Kredi Bankasının Play CARD sistemi de öğrenciler için avantajlı bir kredi kartı seçeneği olarak sunulmaktadır.

Herhangi bir şubeye gitmeden mobil bankacılık veya SMS yolu ile başvurunuzu yapabildiğiniz PLAY CARD avantajlı seçeneklerin en başında gelmektedir. TEB Bankasının Üniversiteb kartı da öğrenciler için sunulan kredi kartlarından biri. 300 – 400 TL arasında limit olan bu kart için bankadan başvurunuzu yapabilirsiniz. Vakıf Bank öğrenciler için oluşturduğu Like CARD ile öğrencilerin harcarken aynı zamanda kazanmalarını sağlayan bir sistem geliştirmiş. 10.000 Like puan toplayan öğrenciler çeşitli ödüller kazanmaktadır.