Ekonomi, Gündem

Öğretmenlere Bütçe Nedeniyle 3600 Ek Gösterge ve Ek Ücret Ertelemesi

Binlerce öğretmenin sene başından beri merakla beklediği haberlerden biri de söz verildiği gibi 1. kademe öğretmenlere 3600 ek gösterge verilmesiydi. Konunun mecliste tartışılması da gündemde iken ilgili bir açıklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan geldi. Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada başta öğretmenlere 3600 ek gösterge olmak üzere doğuda görevini yapacak olan öğretmenlere sağlanacak olan ek ücret gibi konuları içerek olan Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun bütçe nedeniyle ertelendiğini ifade etti.

İstanbul’daki Okullar da Gündemdeydi

Geçtiğimiz günlerde yaşanan İstanbul depremi sonrasında İstanbul’daki okulların durumu ve yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu’na ilişkin değerlendirmeleri ele alan Bakan Selçuk İstanbul’daki hasarlı okulların durumu ve yapılacak çalışmalarla ilgili olarak “Türkiye afetlerde her ne olursa olsun her zaman ekstra bütçe yapar. Van olduğunda da bu böyleydi. Bugün de bu durum devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

MEB tarafından 2023 yılına kadar uygulamaya konulması planlanan Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili Bakan Ziya Selçuk sorulan soruyu yanıtladı ve “Biraz beklemek durumundayız. İşler ilerlerken, oradaki maddeler gerçekleşirse ciddi bir bütçe desteği gerekiyor. Bu yüzden düzenleme bu sene Meclis’e gelmeyecek” şeklinde bir açıklamada bulundu. Buna göre başta 3600 ek gösterge olmak üzere doğuda çalışacak öğretmenlere ek ücret gibi düzenlemeleri içeren yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun bütçe nedeniyle bir süre daha bekletileceği ifade edildi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri