Ekonomi

Omran Holding’in Konut İşine Çengelköy’den Girdiği Açıklandı

Afganistan’da merkezi bulunan Omran Holding, 200 milyon lira tutarındaki konut projesi ile Türkiye konut pazarına giriş yaptı.

Afganistan merkezli Omran Holding, Türkiye konut pazarına Çengelköy’den girdi. Bölgede 200 milyon liralık bir yatırımla 75 konutluk Kasr-ı Âlâ projesinin yapımına başlayan şirket, projeyi 2019 yılında teslim edecek. Ailelere yönelik konutların yer aldığı projede metrekare fiyatı 12 bin 500 TL’den, 2+1 dairelerin satış fiyatı ise 1 milyon TL’den başlıyor. Proje geliştirmesi Bekataş Yapı AŞ tarafından yapılan ve Omran Holding çatısı altında faaliyet gösteren Omran İnşaat tarafından inşa edilecek Kasr-ı Âlâ, Çengelköy’ün merkezinde 6 bin metrekare alan üzerinde hayat buluyor.

Basın Toplantısında Konuştu

Kasr-ı Âlâ projesinin satışa çıkması nedeniyle yapılan basın toplantısında konuşan Omran İnşaat AŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmad Salehi, Türkiye ekonomisine güvenerek ülkede yatırım kararı aldıklarını söyledi. Salehi “Farklı ülkelerde inşaat, enerji gibi pek çok alanda faaliyetleri bulunan Omran Holding olarak Türkiye pazarında da büyüme kararı aldık. Omran Holding, mühendislik ve danışmanlık hizmeti vermek amacıyla 2004 yılında Afganistan’da kuruldu. Altyapı, üstyapı, enerji, madencilik projelerindeki başarılı işlere imza atan şirket, 2010 yılında bünyesindeki diğer şirketlerle beraber holdingleşerek hali hazırda devam eden projelerinin yanı sıra pek çok ülkede 110’nun üzerinde projeyi tamamlayarak teslim etti. Şimdi de Türkiye’de projeler inşa etmek üzere faaliyetlere başladık” dedi.

Çengelköy’deki Yatırımlarını 700 Milyona Çıkaracak

Türkiye’deki inşaat faaliyetlerini yürütmek üzere kurulan Omran İnşaat hakkında bilgi veren Omran İnşaat Genel Müdürü Ergin Bayram ise şunları söyledi: “Türkiye’de büyüme kararı alan Omran Holding, inşaat faaliyetlerini yürütmek amacıyla Omran İnşaat’ı bünyesine kattı. Özellikle Çekmeköy’de bu proje dışında yapacağımız 2 proje daha var. Böylece 3 projede 550 daire sayısına ulaşacağız. Bu projeler için 600 -700 milyon liralık bir yatırım öngörüyoruz” açıklamasını yaptı.

Çengelköy’ün dokusunda yer alan eğimli çatı, geniş saçaklar ve cumbalar gibi Türk mimarisinin günümüze bir yansıması olarak tasarlanan proje çeşitli sosyal imkanlarıyla da dikkat çekiyor. Spor alanları, 2 adet kapalı yüzme havuzu, sauna-SPA, çocuk oyun parkları, kapalı çocuk oyun alanı, gezi alanları, kapalı otopark,7/24 güvenlik, gibi hizmet ve imkanları bünyesinde barındıran projede yeşile yüzde 85’lik alan ayrıldı. Boğaz manzarasına sahip ‘Kasr-ı Âlâ’, sahile 1 km, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 2,5 km, FSM Köprüsü’ne 8 km, Marmaray’a 5 km, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 32 km, Atatürk Havalimanı’na 27,5 km mesafede bulunuyor.

%15 İndirimle Satıyor

Az katlı Kasr-ı Âlâ’ ile ilgili bilgi veren Omran Holding Satış ve Pazarlama Müdürü Salih Yeşilyurt, projenin 200 milyon TL yatırımla hayata geçtiğini söyledi. Yeşilyurt “Aile yaşamına uygun olarak planlanan ve 75 dairenin bulunduğu proje 5 blokta 2+1, 3+1, 4+1 ve çatı ile bahçe dublekslerden oluşuyor. Daire büyüklükleri ise 80 metrekare ile 300 metrekare arasında değişen projemizi lansmana özel yüzde 15 indirimle satışa sunuyoruz. Proje de 2+1 daire fi yatları ise 1 milyon TL’den, 3+1 daireler 1 milyon 600 bin TL, 4+1 daireler ise 2 milyon 500 bin TL başlıyor. Şirket bünyesinde ödeme kolaylıkları bulunduğu gibi, ileri dönemde banka kredisi kullanma imkanı da sunuyor olacağız” diye konuştu.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri