Ekonomi

Online Alışveriş Devi Yüzlerce Kişiyi İşten Çıkarmaya Hazırlanıyor!

E-ticaret devi Amazon, özellikle Seattle’da yer alan Genel Müdürlük olmak üzere bünyesinde çalışan yüzlerce kişiyi işten çıkarmaya hazırlanıyor.

Amazon Yüzlerce Kişinin İşine Son Verecek

Online alışveriş sitelerinin önde gelen isimlerinden Amazon yetkilileri, konu ile alakalı olarak bir takım açıklamalarda bulundu. Amazon yetkilileri tarafından yapılan bu açıklamada işçilerin işten çıkarılacağına dair iddialar teyit edilirken, yıllık planlama süreci dahilinde, Amazon bünyesinde çalışan işçi sayılarında bir takım düzenlemeler yapıldığı, şirketin bazı bünyelerinde ufak tefek işten çıkarımlar yapılacağını, pek çok farklı birimde de agresif olarak işe alım yapmayı planladıkları ifade edildi. Öte yandan söz konusu işten çıkarılan kişilerin diğer birimlerde aranan pozisyonlar için değerlendirilebileceği de ifade edildi.

İşten Çıkarımlardan Büyük Çoğunluk Etkilenecek

Bir takım yayın kuruluşları tarafından konu ile alakalı olarak yapılan haberlere göre, işten çıkarımlara başlamadan önce şirket yetkilileri tarafından çıkarılacak olan işçilere bilgi verildi. İşten çıkarılacak olan kişiler özellikle de Amazon’un Seattle’da yer alan Genel Müdürlük binasındaki görev üzerinden yapılacağı ifade edilen habere göre ise, bir takım küresel gruplar, söz konusu bu işten çıkarım olaylarından büyük ölçüde etkilenecek.

Farklı Birimlerde İstihdam Oluşturmak İçin Yer Açılması Planlanıyor

Öte yandan konu ile alakalı olarak yapılan açıklamalarda, dev online alışveriş şirketi Amazon’un online perakende operasyonları türünden olgunlaşmış ve bir hayli uzun zaman boyunca çalışmalar yürütmüş olan birimlerin büyük ölçüde etkileneceği bu bahsi geçen işten çıkarma olaylarının maksadının, Alexa türünden yeni çalışmalar yürütecek farklı birimlerde istihdam oluşturabilmek adına yer açılmasını sağlamak olduğu ifade edildi.