Teknoloji

Online Oyunlar

Online Oyunlar

Teknoloji gün geçtikçe kendini geliştiren bir hâle bürünmüştür. Teknolojideki bu sınırsız gelişmelerin ışığında oyun sektörü de çok gelişmiştir. İnternet ve teknolojinin birbirini desteklemesi oyun sektöründe de çok büyük gelişmelere vesile olmuştur. Dünya çapında milyonlarca insanın mobil veya bilgisayardan oyun oynaması da bu gelişmeler üzerine yoğunlaşılmasına vesile olmuştur. Teknolojik gelişmeler sayesinde birçok popüler oyun bulunmaktadır. Bunlardan bazıları minecraft, Metin2 pvp oyunlarıdır. Yaş aralığı fark etmeksizin bu oyunları çok fazla insan oynamaktadır.

Metin2 Oyunu

Metin2 oyunu dünya üzerinde en çok oynanan oyunlardan biri olarak göze çarpmaktadır. Bu oyun savaş oyunudur fakat diğer savaş oyunlarından ayrılır. Oyunun başlangıcında karakter seçimi yapılır. 4 farklı karakter seçeneği vardır. Daha sonra köy seçimi yapılır. 3 farklı köy vardır. Forumlar aracılığı ile oyun hakkında yorumlar okunabilir.

Minecraft Oyunu

Minecraft oyunu birçok oyun gibi eğlenceli olmasının yanı sıra eğitici de bir oyundur. Oyunda malzeme toplayabilme özelliği vardır. Her şey bu özellik üzerine kuruludur. Topladığımız malzemeleri yapacağımız yapılarda kullanmak için toplarız. Örneğin taş toplanır ve bina yapımında çimento olarak kullanılır.

Oyunda iki farklı mod bulunmaktadır. Birinci mod hayatta kalma modudur. Bu modda da yapı yapma şansı vardır fakat asıl amaç hayatta kalmaktır. Hayatta kalmak için yapı yapılır. Vsro sitesine girilerek Minecraft server bulunarak oyun oynanabilir.