Ekonomi

O Otomobil Devi İlk Elektrikli Otomobilinin Lansmanını Bugün Yapacak!

Elektrikli otomobil sektörünün lideri olan Tesla’ya yeni bir rakip yolda. Otomobil devlerinde biri olan Jaguar tümünü elektrikli olarak üretmiş olduğu I-PACE isimli otomobilinin bu akşamki lansmanına hazırlanıyor.

Elektrikli otomobil sektöründe rekabet her geçen gün biraz daha kızışıyor. Sektörün öncü isimlerinden bir olan Jaguar, hayata geçirmiş olduğu I-PACE isimli elektrikli aracını lansmanını, bugün Türkiye saati ile akşam saat 9’da, internet üzerinden canlı yayın ile gerçekleştirmeyi planlıyor.

İnternetten Canlı Yayın ile Tanıtılacak

Milyonlarca otomobilsever, heyecanla beklenen elektrikli araç SUV’un online olarak internet üzerinden satın alma butonuna tıklandığında gösterilmesinin ardından Jaguar, sosyal medya platformlarını kullanarak internet üzerinden canlı yayın yapma ve aracın tanıtımını bu şekilde gerçekleştirme kararı verdi. Türkiye genelinde de söz konusu otomobile, oldukça yüksek oranda ilgi ve talep gösterildi. Jaguar’ın I-PACE otomobili için yüzlerce forum dolduruldu.

Elde edilen bilgilere göre, Jaguar’ın söz konusu olan bu ilk elektrikli otomobilinin Türkiye’de satış fiyatı 88 bin eurodan başlangıç gösterecek. Ayrıca otomobil dün itibari ile 2 bin eurodan ön siparişe açılmış durumda.

Sektörde Bir Devrim Yaratacak

Jaguar Tasarım Direktörü Lan Callum konu ile alakalı bir takım açıklamalarda bulunarak, I-PACE konseptinin 2 sene öncesinde tanıtımı gerçekleştirildiğinde, bugünü yaşamak için gün saydıklarını, tümüyle elektrikli olan söz konusu bu aracın, şirket için öncü bir araç olması ile beraber otomotiv sektöründe  bir devrim yaşatacağını ve bu araç ile elde edilecek olan üstün başarıları sabırsızlıkla beklediklerini ifade etti.

Jaguar Land Rover Genel Müdürü Simay Alsan ise açıklamalarında, performansı, menzili, tasarımı, iç hacmi ile söz konusu aracın Türkiye’deki otomobil sevdalılarının her türlü ihtiyacına cevap vereceğini ifade ederek, 45 dakikada yüzde 80 oranında şar dolum kapasitesi ve 500 kilometrelik yakın mesafe menzili olduğunu dile getirdi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri