oyak-insaattan-toplam-20-milyar-lira-degerinde-proje
Ekonomi

OYAK İnşaat’tan Toplam 20 Milyar Lira Değerinde Proje!

OYAK daha önce sadece üyelerinin ihtiyaçları doğrultusunda konut projeleri gerçekleştiriyordu.

OYAK Gayrimenkul Sektörüne Hızlı Girdi

Daha önceki dönemlerde üyelerinin ihtiyaçlarını karşılamak için konut projeleri yapan OYAK tarafından Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörlüğü kuruldu, Emlak Konut GYO’dan büyük arsalar satın alındı ve 20 milyar lira değere sahip olan proje başlatıldı. Türkiye’de gayrimenkul sektörüne giren dev şirketlerin sayısı her geçen gün daha da artarken, zaman zaman üyelerinin duyduğu ihtiyaçlar için küçük konut projeleri üreten OYAK da sektörle ilgili gelişmelere kayıtsız kalamadı ve bu alanda yeni bir kadro kurarak giriş yaptı.

Emlak Konut’tan Arsalar Satın Aldı

OYAK gayrimenkul sektörüne girişinden hemen sonra 675 milyon bedelle Ankara, İzmir ve Yalova gibi çeşitli yerlerde bulunan Emlak Konut GYO’ya ait olan 4 milyon metrekare arsayı satın aldı. 1990’lı yıllarda aldığı arsalarla yeni arsaları birleştiren OYAK, 6 değişik bölgede 6 büyük emlak projesi başlattı. OYAK tarafından kurulan Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörlüğü bünyesine daha önce TOKİ, Emlak Konut ve Arsa Ofisi gibi büyük şirketlerde çalışmış olan kişiler katıldı. Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörlüğü’nün başında olan isim olarak bilinen Ali Seydi Karoğlu, OYAK’ın yeni projelerinden bahsetti.

OYAK Politikalarını Değiştirdi

MIPIM’de açıklamalarda bulunan Ali Seydi Karoğlu’na, OYAK İnşaat Genel Müdürü Mahmut Uyar da eşlik etti. Karoğlu, OYAK’ın güncel projelerinin toplam değerinin 20 milyar liraya ulaştığını, kuruluşu 57 yıl önceye dayanan OYAK’ın büyük hizmetlere imza atığını, doğru yatırımlarla doğru büyüme kaydettiğini, gayrimenkul sektöründe geride kalan 15 yılda büyük gelişmeler yaşanırken OYAK’ın ilgisini çekmediğini, ancak şimdi bu politikanın değiştirildiğini, büyük projelerle gayrimenkul sektörüne girdiklerini, ellerinde çok büyük arsalar bulunduğunu, onları değerlendireceklerini söyledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri