Ekonomi

Oyuncak Devi Toys R Us, 105 Mağazasına Kilit Vuracak!

Toys R Us İngiltere kararını verdi. Buna göre oyuncak devi ülke genelinde tam 105 mağazasının kapısına kilit vuracak. Mağaza çalışanları ise işsiz kalacak!

Toys R Us Çalışanları Tedirgin!

Toys R Us, alıcı bulamayınca İngiltere’deki mağazalarını kapatmaya karar verdi. Ülke basınında çıkan haberlere göre söz konusu mağazalar bir buçuk ay gibi kısa bir süre içerisinde kapanacak. Kapısına kilit vurulacak mağaza sayısı 105’i bulurken, mağaza çalışanları da kapının önüne konacak. Buna göre işsiz kalacak personel sayısı üç bin kişiyi bulacak.

Kayyum Şubat Ayında Yönetimi Ele Aldı

Bilindiği üzere şirketin İngiltere mağazalarının yönetimi bir süre önce kayyuma geçmişti. Kayyum oyuncak devinin satılmasına karar vermiş, alınan bu kararı duyurmuştu. Fakat işler beklendiği gibi gitmedi ve bir zamanların oyuncak devi Toys R Us’a alıcı çıkmadı. Buda İngiltere genelindeki tüm mağazaların kapatılmasını beraberinde getirdi. Alınan bilgilere göre şirketin yönetiminde olan kayyum, mağazalar hakkında aldığı kararı, şirket personeline iletti.

3 Bin Çalışan Mağdur Olacak

Sky News tarafından edinilen bilgilere göre ülke genelinde toplamda 105 satış noktası bulunuyor. Bu satış noktaları ise 6 hafta sonunda kapatılacak. Mağazalarda çalışan personel sayısının 3 bin olduğunu ifade eden Sky News, tüm çalışanların işsiz kalacağını ifade etti.

5 Milyon Dolarlık Borcun Altından Kalkamadı

Toys R Us mali darboğaz içerisine bir süre önce girmişti. Şirket borcunun en az 5 milyon dolar olduğunu duyurmuş, borçlarını ödemek için finans kaynağı arayışına girmişti. Oyuncak devinden yapılan açıklamaya göre 5 milyon dolarlık borcun 400 milyon dolarlık kısmının bu sene ödenmesi gerekiyordu. 1 milyon 700 milyon dolarlık bölümününse 2019’da ödenmesi öngörülmüştü.

Türkiye Pazarından 2008’de Çıktı

Fakat oyuncak devi, finansal sıkıntıları aşamadı ve şirketin yönetimi bu yılın Şubat ayında kayyuma geçti. Toys R Us Türkiye pazarına ise 1996’lı yıllarda girmişti. Faaliyetlerine 2008’e kadar devam eden şirket söz konusu senede pazardan çekilmişti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri