PAEM Sınav Talimatı ve Fiziki Yeterlilik Koşulları Yayımlandı
Memur Alımı

PAEM Sınav Talimatı ve Fiziki Yeterlilik Koşulları Yayımlandı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda 2019 yılı 5. Dönemde alınacak olan personelin fiziki yeterlilik ve parkur bilgileri yayımlandı. Buna göre parkurlar 12 adımdan oluşuyor.

  1. Fiziki yeterlilik parkuru başlangıç çizgisinden başlayarak son dubanın bulunduğu yere kadar 29 metre olarak belirlenmiştir. Ağırlıkların başında bulunan dubaların arası 14 metre eninde olacaktır. Parkur toplamda 7 istasyon ve 72 metre uzunluğunda olacaktır.
  2. Polis adayları fiziki yeterlilik sınavında ‘’Başla’’ komutu ile başlayarak istenen yeterlilikleri olabildiğince kısa sürede yapacaktır. 2. Etapta lastik içinden geçeceklerdir. Burada 6 adet lastikten geçmeleri istenecektir.
  3. Erkekler toplamda 30 kg kadınlar ise toplamda 20 kg taşıyacaklardır. Bunlar toplamda iki kum torbası şeklinde adaya verilecektir.
  4. Adaylar sağlık topuna dokunurken iki top arasında 5 metre bulunan toplara dokunmaları istenecektir. Toplamda bu toplar 3 adettir.
  5. Yer minderinde bir kez takla atmaları adaylardan istenecektir.
  6. Koşu etabında 1,5 metre yüksekliğinde çubuklarla adayların koşmaları istenecektir.
  7. Engel etabına gelindiğinde iste 4 adet engelden üsten geçilecektir. Daha sonra üstten alttan olmak üzere etaptan geçilecektir.
  8. Adayın başlangıç çizgisinden başlayarak skorboardda kronometre çalışmaya başlayacaktır. Bitiş süresi tespit edilemezse kamera kayıtları incelenecektir.

Sınavın Diğer Kuralları

Fiziki Yeterlilik Sınavında herhangi bir aşamayı yapamayan aday elenecektir. Ayrıca sınav hiçbir aday için tekrar yapılmayacaktır. Teknik bir arıza olması durumu ise istisnadır. Parkur bitirme sınavında saniyeler esas alınacaktır.

 

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri