petrol-fiyatlarinin-artmasi-enerji-sirketlerine-yaradi
Dünya

Petrol Fiyatlarının Artması Enerji Şirketlerine Yaradı!

New York borsasında hisselerin öne çıktığı hareketler ön plana çıktı. Petrol fiyatlarının artması enerji şirketlerinin hisselerine değer kattı.

New York Borsasındaki Endeksler Karışık Seyretti

Amerika’da New York borsasında hislere yönelik hareketler dikkat çekti. Petrol fiyatlarında görülen artış enerji şirketlerinin borsadaki hisselerinin değer kazanımı yaşamasını sağladı. Nasdaq Teknoloji Endeksi’ndeki şirketlerin değerlerinde düşüş oldu. New York borsasında endeksler genel olarak günü karışık bir seyir sergileyerek kapattı.

New York Borsasında Endeksler Ne Durumda?

Dow Jones Sanayi Endeksi yüzde 0.66 oranına denk gelen 164.70 puanlık artış oldu. Endeks günü 24.962,48 puandan kapattı. Standart Poor’s 500 Endeksi’ndeki artış da yüzde 0.10 oranında ve 2.63 puan oldu. SP 500 Endeksi’nin kapanmış puanı 2.703,96 oldu. Nasdaq Teknoloji Endeksi2nde düşüş görüldü. Endeks yüzde 0.11 oranında 8.14 puan değer kaybetti ve günü 7.210,09 puana gerileyerek kapatmış oldu. Bu kapanış puanıyla NAsdaq Teknoloji Endeksi üst üste dördüncü gün kayıplarına devam etti.

Enerji Şirketlerine Petrol Fiyatları Dopingi

Bugün petrol fiyatlarında görülen yükselme ile birlikte New York borsasında hisseleri işlemde olan Amerikalı enerji şirketlerinin değerleri arttı. Dow Jones Sanayi Endeksi kapsamında işlemde olan ABD’li enerji devi Exxon Mobil adlı şirketin hisselerinde yüzde 1.3 oranında değer kazanımını gözlemlenirken, Standart Poor’s 500 Endeksi’nde işlemde olan Chesapeake Energy adlı şirketin hisseleri yüzde 21.7 oranında arttı.

ABD’de Petrol Fiyatları Ne Kadar?

New York borsasında gerçekleşen kapanış işlemlerinde küresel anlamda en yaygın şekilde kullanılan Londra Brent tipi petrol varil fiyatında artış kaydedildi. Brent petrolün varil fiyatı yüzde 1.3 oranında artı ve 66.22 dolara yükseldi.WTI olarak bilinen Amerika’nın Batı Teksas türü petrolünün fiyatları da arttı. Bu petrol türünün varil fiyatı yüzde 1.6 oranında değer kazanarak 62.63 dolardan alıcı buldu.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri