Gündem

Prefabrik Ev

Prefabrik Ev

 

Fonksiyonel ve düşük maliyetli olmasıyla bilinen prefabrik ev çeşitleri bilinen yapılara kıyasla daha ekonomiktir. Kullanışlı olacak şekilde tasarlanan bu evler kısa süre içerisinde tamamlanarak kullanıma hazır hale gelir. Yapım aşamasında dayanıklı malzemeler kullanılması evlerin daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Güvenilir ve kaliteli malzemeler ile yapılan prefabrik evler duvar panelleri, tavan izolasyonu, çelik birleşim elemanları gibi parçalardan meydana gelir.

 

Prefabrik evlerin inşası için temel kazmaya gerek yoktur. Tüm malzemeler fabrikalarda üretilir ve genellikle tek ya da iki katlı olarak tasarlanırlar. Oda yerleşim planı ve metrekaresi isteğe göre seçilebilir. Yalıtım ve sağlamlık yönlerinden kusursuz şekilde donatılan prefabrik evler depreme dayanıklı olarak da bilinir. Pratik ve avantajlı olması sebebiyle günlük yaşamda pek çok yerde bu yapılara rastlamak mümkündür. Her mevsim içerisinde rahatça yaşam sürülebilen evler paslanmaz çelik elemanların üzerine inşa edilir. Kullanılacağı yerin iklim koşulları dikkate alınarak özel olarak üretilebilen yapılarda çoğunlukla maksimum üç kat tercih edilir. Güvenlik temel alınarak yapının kaç katlı olacağına karar verilir.

 

Prefabrik Ev Fiyatları

Parçaları önceden hazırlanan prefabrik yapılar istenilen yere sonradan kurulur. Prefabrik ev fiyatları betonarme yapılara kıyasla daha ekonomik olarak bilinir. Yapının metrekare büyüklüğü ve oda sayısı fiyatları doğrudan etkiler. Üretiminde en iyi malzemelerin kullanılması da fiyat artışına neden olacaktır. Bu tür yapıların can ve mal güvenliğin sağlayacak şekilde yapılması temel beklenti olduğundan fiyattan önce özelliklere bakmak gerekir.

 

Görüntü ve gürültü kirliliği gibi sorunlara yol açmadan kolayca kurulabilen prefabrik ev çeşitlerinde isteğe göre eklemeler ve çıkarmalar yapılabilir. Isı verimliliği sağlanacak şekilde planlanan evlerde güneş enerjisi kullanımı da mümkündür. Genel mimari görünüme uygun olması bu evlerin en beğenilen özellikleri arasında yer alır.