Proof of Active Algoritması

Proof of Active algoritması, madencilik sistemleri hakkında bilgisi olanların yanı sıra bilgisi bulunmayanların da madencilik yapabilmelerini sağlar. Stark Chain özellikleri arasında yer alır.

Crypto Pro World üzerinden Blockchain Network bağlantısıyla Stark madenciliği yapılabilir. Son derece kolay bir kullanımı bulunmasının yanı sıra para yatırma ve çekme işlemlerinde de sağladığı kolaylıklar, Crypto Professional Solution World olarak da bilinen dijital pazaryerinin dikkat çekmesini sağlıyor. 3 ayı geçkin bir süredir madencilik yapan her kullanıcı, kazançlarını çekebilir. Madenciliği 1 yılı aşanlar ise herhangi bir kesintiye uğramadan, ne kadar kazandılarsa o kadar çekim yapabilirler.

Proof of Active Algoritması Nedir?

POA algoritması, yukarıda da belirttiğimiz gibi ayrım yapmaksızın herkesi madencilik yapma fırsatıyla tanıştıran bir sistemdir. Madencilik yapılan cihazın internete bağlı olacak şekilde açık olmasını temsil eder ve Ethereum ağındaki blokların hash değerlerinin 5700’e bölünmesinden 1 kalması koşuluna bağlanır.

Bu algoritmanın temelinde yatan amaç, madenciliği geniş kitlelere yayarak, katılımı arttırmak ve madencilerin kazançlarını korumaktır.