pttden-italyan-devi-ile-buyuk-ortaklik-4-500-sube-kullanilacak
Ekonomi

PTT’den İtalyan Devi ile Büyük Ortaklık! 4.500 Şube Kullanılacak!

PTT ile İtalyan şirket Generali ortaklaşa dev sigorta şirketi kuruyor. Şirket BES ve sigortacılık alanında faaliyet gösterecek.

4.500 PTT Şubesi Kullanılacak

PTT ile Generali ortaklığında kurulacak olan yeni sigorta şirketi Bireysel Emeklilik Sigortası ve sigortacılık alanlarında hizmet verecek. Türkiye’deki 4.500 adet PTT şubesi yeni kurulacak olan şirketin şubesi olacak. Diğer şirketler bu ortaklığın ihaleye açılmasını ve rekabet ortamı yaratılmasını talep ediyorlar.

BES Alanında da Faaliyet Gösterecek

Türk sigortacılık sektörüne dev bir şirket dahil oluyor. Alınan bilgilere göre İtalya’nın dev sigorta şirketi olan Generali ile PTT ortak bir şirket kuracaklar. Bu konudaki girişimler bir yandan devam ederken, Türkiye’deki 4.500 PTT şubesi otomatikman yeni şirketin şubesi haline gelecek. Yeni şirket PTT’nin ülke genelindeki ağından faydalanmak suretiyle hem Bireysel Emeklilik, hem de sigortacılık alanlarında çalışmalarını yürütecek. Bu şirketin kurulması ile birlikte sigortacılık sektörünün en büyük şirketi ortaya çıkmış olacak.

500 Milyon Dolar Yabancı Sermaye Girişi Olacak

PTT e Generali kurulacak olan yeni şirkette yarı yarıya hak sahibi olacaklar. Şirketin kuruluşu için gerekli finansman ve sermaye Generali tarafından sağlanacak. PTT bu ortaklığa sermaye olarak mevcut olan şube ağını koyarak sermaye sağlanmış olacak. Yeni şirkette Türkiye’de faaliyette olan Generali Sigorta ile değil, İtalyan Generali ile ortak olunacak. Küresel olarak çalışmalar yürüten İtalyan Generali ile sağlanacak olan bu işbirliği ile Türkiye’ye ciddi oranda doğrudan yabancı sermaye girişi olacak. Ortaklıktan dolayı 500 milyon dolar civarında yabancı sermayenin Türkiye’ye girmesi bekleniyor. Yeni şirket ile ilgili görüşmeleri Türkiye Generali sürdürüyor. Generali Türkiye’nin eski genel müdürü Mine Ayhan’ın bu görüşmeleri organize ettiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Diğer Şirketler de Dahil Edilmeli

Türkiye’de sigortacılık sektörünün yüzde 75’lik kısmı şu an itibariyle yabancı şirketlerin elinde bulunuyor. Bu oluşumda 152 yıllık PTT adının kullanılacağını belirten sigorta şirketleri PTT adının ve geniş şube ağının bu işbirliğine artı değer kazandıracağını, bu yüzden bu ortaklıkta kamunun çıkarları göz önünde bulundurularak ihale yoluyla diğer sigorta şirketlerinin de katılmasının sağlanması gerektiğini, potansiyelin yüksek olmasından dolayı diğer şirketlerin de bu olaya sıcak bakacağını ve yabancı sermaye girişinin bu sayede saha da artırılabileceğini belirtiyorlar.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri