qnb-grubu-afrika-ortadogunun-en-degerli-bankasi-secildi
Dünya

QNB Grubu Afrika ve Ortadoğu’nun En Değerli Bankası Seçildi!

4.2 milyar dolarlık marka değerine sahip olan QNB Grubu, Afrika’nın ve Ortadoğu’nun en değerli bankası unvanını aldı.

Afrika ve Ortadoğu’nun En Büyüğü Seçildi

The Bankers adlı dergi tarafından yayınlanan 2018 Brand Finance  Global 500 adlı rapora göre Afrika’da ve Ortadoğu’da bulunan en büyük finans kuruluşu olan QNB Grubu bulunduğu bölgenin en değerli bankası seçildi. Dergide yayınlanan raporun şubat sayısında en değerli banka seçilen QNB Grubu’nun değerinin 4.2 milyar dolar olduğu da açıklandı.

Marka Gücü Endeksi de Arttı

QNB Grubu’nun 2016 yılında 3.8 milyar dolar olan marka değerinde 2017 yılında yüzde 11 artış görüldü ve 4.2 milyar dolara erişti. Ayrıca BSI olarak adlandırılan Marka Gücü Endeksi de banka tarafından sürekli olarak gösterilen finansal performansın gücünden ve küresel anlamda genişlemesinden dolayı 100 üzerinden 76.4 puandan 78.4 puana yükseldi.

Dünya Devlerini Geride Bırakarak İkinci Oldu

2020 yılına kadar Afrika, Ortadoğu ve Güney Doğu Asya bölgelerinin lider bankası olmak ile ilgili vizyonuna destek vermeye devam eden QNB Grubu Endonezya, Malezya, Filipinler, Tayland ve Singapur’da bulunan dünyanın büyük bankalarını geride bıraktı ve Güney Doğu Asya’daki en değerli ikinci banka pozisyonuna da ulaştı.

Dünyanın Büyük Finans Merkezlerinde Yer Alıyor

Dünyanın en büyük 100 bankası arasında yer alan Katar merkezli, tek banka olan QNB Grubu’nun marka değerinin artışı bankanın dünya markaları arasında 425. sıradan 2017 yılında 433. sıraya yükselmesini de sağladı. Bankanın gösterdiği bu başarı QNB’nin tutarlı ve güçlü şekilde ilerleyen finansal istikrarının ve büyüme oranlarının da kanıtı oldu. QNB Grubu ayrıca Cenevre, Paris, Londra, Şangay, Bombay gibi dünyanın büyük finans merkezlerinde de yer buldu.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri