Gündem

Rolls-Royce Phantom Türkiye Pazarında 6,5 Milyon Lira!

Rolls-Royce Phantom Türkiye pazarına hızlı bir giriş yaptı. Yeni modelin ön sipariş limiti şimdiden doldu. Rolls-Royce’un yeni modeli, tasarımı ve sahip olduğu teknolojisiyle dikkat çekerken, fiyatıyla da rakiplerine büyük fark attı.

Rolls-Royce Phantom Türkiye Tanıtımıyla Esti Geçti

Rolls-Royce Phantom için Türkiye macerası başladı. Yurt içindeki ilk tanıtım yapıldı. Aracı görenler tasarım harikası karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Dünyanın en pahalı araçları arasında giren modelin 8. Serisine asaletin timsali lakabı takıldı.

Dudak Uçuklatan Fiyat Tutkunların Hızını Kesmedi

Tanıtımda bir araya gelen markanın tutkunları, aracı yakından inceleme fırsatı yakaladı. Rolls-Royce Phantom görünümü ve donanımıyla ilginin merkezi olurken, aracın fiyatı da diğer bir konu oldu. Yapılan açıklamaya göre Rolls-Royce’un yeni modeli Türkiye’de bir milyon 406 bin Euro gibi bir rakama satılacak. Yani araca sahip olmak isteyenler tam 6 milyon 545 bin liralık ödeme yapacak. Görüldüğü üzere tasarım harikası aracın fiyatı piyasanın çok çok üzerinde! Buna rağmen Türkiye’deki sipariş kotasını dolduran araç, neredeyse yok sattı. Şirketten yapılan açıklamaya göre ön sipariş kotasında 2019 baz alındı. Aracın Türkiye’deki tutkunları Rolls-Royce Phantom’larına ise başvuru sırasına göre sahip olacak. Teslimatlar ilk ön siparişten başlayarak ilerleyecek.

Tanıtımda aracın özellikleri de gün yüzüne çıktı. Buna göre Rolls-Royce Phantom’un sekizinci serisinde bu güne kadar kullanılmamış özellikler bir araya getirildi. Araç sahiplerine ön konsolu özelleştirme imkanı veren lüksün ilk adı olan şirket, “Sanat eserini belirleyin, ön konsola resmedelim” dedi.

Aracın teknik özellikleri incelendiğinde ise 6,75 litre ikiz turbo V12 motoru en dikkat çekenlerden oldu. Dünyanın en sessiz çalışan motoru olmaya aday olan bu özellikler yanında, Phantom ses yalıtım sistemiyle de farkını hissettirdi.