Memur Alımı

RTÜK 60 Personel Alacak! Peki şartlar nedir?

RTÜK, çeşitli branşlarda Genel Hizmetler sınıfında istihdam edilmek KPSS ile 60 personel alımı yapılacağını duyurdu. Toplam 12 branşta yapılacak personel alımı üniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden mezun olanlar başvuru yapabilecek.
RTÜK Personel alımı için müracaat etmek isteyen adayların; üniversitelerin hukuk, maliye, işletme, iktisat, Türk Dili Edebiyatı, sosyoloji, psikoloji, istatistik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme mühendisliği ile yazılım ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları ve KPSS’den 70 ve üzeri puan almaları gerekiyor.
Kimler Başvuru Yapabilir, Başvuru Şartları Neler?
Adayların sınava katılabilmeleri için;
-657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.Maddesinde belirtilen şartları taşımaları,
-Duyuruda yer alan lisans bölümlerinden mezun olmaları,
-01/01/2019 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmaları,
-21-28 Mayıs 2017 ve 22-29 Temmuz 2018 tarihlerinde ÖSYM tarafından yapılan KPSS sınavlarında 70 ve üzeri puan almış olmaları,
-ÖSYM tarafından yapılan YDS 2018-YDS 2018 sınavlarından yeterli puan almış olmak yada dil yeterliliği bakımından denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği olan İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça ve Arapça dilleri için belge sahibi olmak.
-Süresi içinde başvuru yapmış ve belgeleri teslim etmiş olmak
Şartlarını taşıyan adaylar başvurularını yapabileceklerdir.
Başvurular Hangi Tarihlerde ve Nereye Yapılacak?
Sınava katılmak isteyen adayların 07-18 Ocak 2019 tarihlerinde üst kurulun www.rtuk.gov.tr adresinde bulunan başvuru formunu doldurduktan sonra çıktısını alarak imzalamaları ve formun arka yüzündeki boşluğa kendi el yazıları ile özgeçmişlerini, hedeflerini ve RTÜK’ten beklentilerini yazdıktan sonra posta yoluyla Üniversiteler Mahallesi 1597. Cadde No:13 06800 Bilkent Çankaya/ANKARA adresine göndermeleri yada hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında Radyo Televizyon Üst Kuruluna bizzat teslim etmeleri gerekmektedir.
Eksik yada usulüne uyun yapılmayan ve 18 Ocak 2019 Cuma günü saat 18.00’e kadar Üst Kurula ulaştırılmayan başvurular dikkate alınmayacak.
Yapılan incelemenin ardından puan sıralamasına göre alınacak personelin 4 katı kadar aday sınava çağılacak ve listeler üst kurulun sayfasında ilan edilecek. Ayrıca adaylara elektronik posta yoluyla bildirilecek.
Başvuruda İstenen Belgeler
-Üst Kurulun internet sayfasından alınan başvuru formu,
-Öğrenim belgesi aslı yada noter onaylı sureti
-Yabancı Dil Sonuç Belgesi
Adaylar kendilerinden istenen belgeleri belirtilen tarihlerde tamamlayıp RTÜK’e teslim etmek durumundadırlar.
Üst Kurulun mevzuat ve faaliyet alanındaki bilgi düzeyi, verilen konuyu özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, genel yetenek ve genel kültürü ile bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı konularında adaylar genel teste tabi tutulacak.
Sınav Hangi Tarihte ve Nerede Yapılacak?
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun Üniversiteler Mahallesi 1597. Cadde No:13 06800 Bilkent Çankaya/ANKARA adresinde yapılacak olan sınav 4 Şubat 2019 tarihinde başlayacak ve sınava girmeye hak kazanan adayların bilgileri Üst Kurulun internet sayfasında yayınlanacak.
Sınav Sonuçları ve Atama
Sınav sonuçları listesi, sınavın sona ermesinden 7 gün içinde Üst Kurulun internet sayfası olan www.rtuk.gov.tr adresinde ilan edilecek ve kazanan adaylara yazılı olarak bildirilecektir.
Adaylar sınav sonuçlarına yedi işgünü içinde itiraz edebileceklerdir.
Sınavda başarılı olan adaylar kendilerine verilen süre içinde belgelerini Üst Kurulu teslim edecekler ve atamaları yapılacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri