Ekonomi

Rusya 5 Milyondan Fazla Turist Gönderecek!

Ülkemize en çok turist yollayan ülkelerden Rusya’da 2018 senesi yaz sezonu için hareketlenmeler başladı ve Rusya’nın basını bu sene Türkiye’ye giriş yapacak Rus turist sayısının 5 milyon taneyi aşacağını açıkça yazdı.

Yaklaşık tirajı bir milyon tane olan Rus gazetelerden Komsomolskaya Pravda gazetesi, Global Connection Uluslararası Medya Grubunun katkısıyla hazırlamış olduğu Türkiye turizmi özel sayısı içerisinde Global Connection’un Genel Koordinatörü görevindeki Onur Tayşu, Türkiye’nin 2018 senesi hedefinin 5 milyon taneden daha çok Rus turisti ağırlamak olduğunu belirtti.

Rusya İle Sıkıntılı Dönem Geride Kaldı

Rusyadan gelen turist sayısının 2015 senesinde 3 milyon 649.000 seviyelerindeyken, 2016 senesinde 886.000 taneye kadar düşmüş olduğunu hatırlatan Onur Tayşu, sıkıntılı dönem artık geride kaldı. Gerçekleştirilen etkili tanıtım çalışmalarının katkısı sayesinde 2017 senesi gerçekten bir yükseliş senesi olarak görüldü ve 4 milyon 715.000 tane Rus turistle önceki çok iyi dönemleri bile geride bırakmayı başardık. Turizm sektöründeki 2018 senesi hedefimiz Rus turist sayısının 5 milyon tanenin üstüne çıkmasıdır ifadelerine yer verdi.

Geçtiğimiz hafta da ITB Berlin Turizm Fuarı içerisinde buna benzeyen bir yayına imzasını atmayı başaran Global Connection Uluslararası Medya Grubu, Almanya pazarı içerisinde de Türkiyeye yönelik olarak çok ciddi bir hareketlenme beklemekte.

27 farklı ülke içerisinde faaliyet göstermeye devam eden Global Connection, bu ülkelerin lider konumundaki medya kuruluşları ile beraber hazırlamış olduğu yayınlar ile, Türkiyenin turizmle ilgili potansiyelini ve de albenisini bütün dünyaya anlatmayı sürdürüyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri