,
saglik-bakanligi-9-000-sozlesmeli-personel-alimi-yapiyor
Memur Alımı

Sağlık Bakanlığı 9.000 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!

Sağlık Bakanlığı tarafından taşra teşkilatında görev verilmek üzere 9.000 sözleşmeli personelin işe alımı sağlanacak.

Ortaöğretim Düzeyinde de Başvuru Yapılabiliyor

Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve 653 sayılı KHK kapsamında görev verilmek üzere ÖSYM’nin yapacağı merkezi yerleştirme ile 9.000 sözleşmeli sağlık personeli işe alınacak.  Bu iş duyurusuyla ilgilenen sağlık personelleri ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde başvurularını yapabilecekler. KPSS 2018 – 4 Tercih Kılavuzu ÖSYM tarafından resmi internet sitesinden yayınlanacak. Sözleşmeli kamu personel alımı başvurusu yapacak olan adaylar tercihlerini 11 Nisan – 18 Nisan 2018 tarihleri arasında TC kimlik numaralarını ve ÖSYM şifrelerini girerek yapabilecekler.

Kamu Personel Alımlarında Kimler Bizzat Başvuru Yapmalı?

Sağlık Bakanlığı personel alımları açıklamasında Perfüzyonist, Odyolog, Dil ve Konulma Terapisti ve Sağlık Fizikçisi alanlarında tercih yapmak isteyen adayların 16 Nisan 2018 tarihi saat 17:00’a kadar Devlet Personel Başkanlığı (DPB) Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Başkanlığı’na bizzat başvuru yapmaları gerektiği, bu alanlar dışında kalan alanlarda tercih yapacak adayların bizzat başvuru yapmasına gerek olmadığı, tercihlerini ÖSYM’nin resmi web sitesinden online olarak gerçekleştirebilecekleri de bildirildi.

1 Yıl İstihdam Edilememe Şartı

Kariyer planlaması yaparken, gelecekle ilgili hayaller kurarken yapılacak olan iş ve kazanılacak olan aylık ücret oldukça önemlidir. Hem yeteneklerinize, hem hayallerinize, hem de ihtiyaçlarınıza en uygun işi bulabilmek adına kamu personeli alımlarını ve asgari ücretli iş ilanları internet sitemizde yer alan GÜNDEM kategorisinden takip edebilirsiniz. KrediMemur’a ait Instagram profili üzerinden, Facebook sayfası üzerinden ve Facebook grubu üzerinden de güncel personel alım ilanlarını takip edebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde göre yapmak üzere işe alınacak olan kamu sözleşmeli personeller için geçerli olan şartlar da belirtildi. Buna göre; kamu sözleşmeli personel alımları kapsamında ile yerleştirmeleri gerçekleşen kişilerden hizmet sözleşmesinde belirtilen esaslara uygun hareket etmeyenlerin sözleşmeleri çalıştıkları kurum tarafından tek taraflı olarak fesh edilebiliyor. Bu şekilde fesih durumunda, iş ile ilişiği kesilen kişiler fesih tarihinin üzerinden 1 yıl geçmeden devlet kurumlarının sözleşmeli personel alımları ile ilgili yeni bir istihdamdan yararlanamıyorlar. Ancak proje bazlı olarak kamu personel alımları dahilinde sözleşmeli olarak işe alınanlar, unvan değişikliği yapanlar ve sağlık ve eş durumunda yer değişikliği talep edenler, yeniden istihdam edilmek için 1 yıl süre şartına tabi tutulmuyorlar.