Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/4 Göreve Başlama Duyurusu
Memur Alımı

Sağlık Bakanlığı KPSS 2019/4 Göreve Başlama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan duyuru kapsamında KPSS 2019/4 personel alımı için göreve başlama konusunda açıklama yapıldı. 09 Ekim 2019 tarihinde gece saatlerinde Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan duyuru kapsamına göre KPSS 2019/4 personel alımlarının göreve başlama işlemleri için başvuruların alınacağı belirtiliyor. 2019/4 sonuçlarına göre sözleşmeli personel alımı atama işlemleri için araştırma ve güvenlik soruşturma işlemlerinin söz konusu olacağı daha önceden de açıklanmıştı.

İşlemleri Tamamlananların Listesi Sağlık Müdürlükleri’ne Gönderildi

Güvenlik soruşturması ile arşiv araştırması işlemleri tamamlanan adayların listelerinin bugün itibarıyla Sağlık Müdürlüklerine gönderileceği belirtilirken, sözleşmeli sağlık personeli aşağıda belirtilmiş olan EK-3’ de belirtilen komisyon tarafından göreve başlama taleplerini içeren başvuruları alınacak ve aşağıdaki açıklamaya göre alımlar gerçekleştirilecek.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması işlemleri tamamlanmış olan adaylar tarafından göreve başlama başvuruları 11.10.2019 – 04.11.2019 tarihleri arasında yapılarak, belirtilen belgelerin hazırlanarak EK-3’de belirtilmiş olan komisyona başvuruların yapılması gerekmektedir.

Aynı zamanda atama şartlarını taşıyan adaylardan;

  • 657 sayılı Kanun,
  • 4857 sayılı Kanun,
  • 4924 sayılı Kanun ya da diğer mevzuat kapsamında çalışanların eski görev yerleri ile ilişiklerini kesmiş olmaları da gerekmektedir.

Adayların Ek-1’de belirtilen belgeleri hazırlanmak şartıyla en geç 04.11.2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar komisyonlara teslim etmeleri gerekmektedir. 4 ve 5. madde de belirtilen koşullar haricinde kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmemektedir. Ancak hastalık ya da doğum gibi mazereti bulunan adaylar tabip raporuyla belgelendirmek koşuluyla birinci derece yakınları tarafından başvurularını yapabilecektir. Halen askerde olanlar ise, birinci derece yakınları ile başvurularını gerçekleştirebilirken; terhis tarihinden sonra 30 gün içerisinde dilekçe vermeleri durumunda atama şartlarını gerçekleştirmeleri durumunda ihtiyaç bulunan birimde göreve başlatılacaktır.

Göreve Başlama İşlemleri

Atanma şartlarını taşıyan adayların son göreve başlama tarihi 05.11.2019 Salı günü olarak açıklanmış olup, göreve başlama işlemleri öncesinde tamamlanlar da talep etmeleri durumunda hemen sözleşmelerini imzalayarak çalışmaya başlayabilirler.

Hastalığı ve doğumu nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olan adaylar ise, tabip raporu eşliğinde durumlarını 04.11.2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar bildirmeli ve 30.12.2019 tarihi aşmamak üzere, rapor süresini tamamladıktan sonraki iki iş günü içerisinde göreve başlayabilmelidir.

KPSS–2019/4 Göreve Başlama İşlemleri İçin Gerekli Belgeler

  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası beyanı, adres bildirimi, görevini yapmasına engel olan akıl sağlığı olmadığını belirten yazılı beyanı, adli sicil kaydı yazılı beyanı ve erkeklerin askerlikle ilişkisinin olmadığını belirten yazılı beyanı
  • Diploma aslı veya noter onaylı örneği, eğer diploma yok ise; öğrenim durumunu belirten kurumlarca usulüne uygun düzenlenmiş belgeler,
  • KPSS-2019/4 yerleştirme sonuç belgesi internet çıktısı,
  • 2 tane vesikalık fotoğraf,
  • Mal Bildirim Beyannamesi, ( kapalı zarfta) olarak belirtilmiştir.
Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri