Ekonomi

Sağlık Turizminde Yeni Durak Türkiye!

Sağlık turizminde her geçen gün biraz daha ileriye giden Türkiye, özellikle saç ekim konusunda dünyanın merkezi konumuna geldi. Her yıl binlerce yabancı sadece saç ekimi yaptırmak için ülkemize akın ediyor.

Sağlık Turizmi Yükselişte! Türkiye Saç Ekiminde Dünyanın Tercihi

Türkiye her yıl Avrupalıdan Asyalıya ve Ortadoğuluya kadar milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. Hem yaz hem kış tatili için Türkiye’ye gelen turistlerin yeni durağı ise sağlık alanı oldu.

Ülkemiz sağlık hizmetlerinin kalitesini ciddi şekilde yükseltti. Bu kapsamda kaydedilen gelişmeler sağlık turizminin artmasına katkı sağladı. Dünyanın gözü Türkiye’deki sağlık alanı gelişmelerine ve ilerlemelerine çevrildi. Sağlık turizminde ve özellikle de saç ekimi denince akla ilk gelen ülke Türkiye olmaya başladı.

Sağlıktan 10 Milyar Dolarlık Kazanç

Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi üyelerinden Özlem Safiye Kurt 2017 yılında sağlık turizminin yüzde 31 artış kaydettiğinin altını çizdi. Sağlık için ülkemizi ziyaret eden yabancının ise bir milyon kişinin üzerine çıktığı ifade etti. Geçen sene sağlık turizminin ülkemiz ekonomisine verdiği desteğinse 10 milyar dolardan fazla olduğunu aktardı. Konsey olarak 2023 yılı hedeflerinin Türkiye’ye gelen kişi sayısını artırmak olduğunu belirten Kurt, saç ekiminde gelinen son noktanın önemli olduğunu olduğuna işaret etti.

Kurt açıklamasında “Ülkemiz saç ekiminde dünyanın öncüleri arasında yer alıyor. Bu kapsamda dünyaya çoktan açılmış durumdayız. Saç ekimi alanında faaliyet gösteren hastaneler ve hekimler, yurtdışına özel davetler yapıyor. Yurtdışında faaliyet gösteren hastanelerse saç ekiminde, Türk hekimlerden ve ülkemizde hizmet veren kliniklerle iletişime geçiyor. Kliniklerde çalışan sağlık personeli de Türkiye’ye eğitim almak için geliyor. Geçen yılın verilerine baktığımızda Türkiye 70 farklı ülkenin vatandaşına saç ekimi hizmeti verdi” diyerek, Türkiye’nin saç ekiminde dünyadan bir adım önde olduğunu gösterdi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri