Memur Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı Tam Zamanlı 240 Memur Alımı Yapacak! Başvurular: 9-30 Nisan!

Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli personel alımları yapacağını açıkladı.

3 Nisan Salı günü Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi aracılığı ile 240 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıklayan Sahil Güvenlik Komutanlığı, başvuru yapacak adaylar aradığı kriterleri ve son başvuru tarihini de açıkladı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Personel Alımları Detayları

Başvurusu kabul edilen adaylar tam zamanlı istihdam edilecek olup, tüm adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde yer alan genel şartları taşıyor olması istenmektedir.

Duyurusu yapılan unvanlar kapsamında mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartının taşınıyor olması, bu öğrenime ilişkin KPSS’ye de girilmiş olması istenmektedir. Alım yapılacak olan unvanların puan türleri ve minimum KPSS notları duyurunun en altında belirtilmiştir. Yapılacak olan başvurularda 2016 yılına ait KPSS’nin ilgili puan türünden puan alınmış olması gerekmektedir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli personel alımları kapsamında adayların 18 yaş ve üzerinde, 36 yaş ve altında olmaları gerekmektedir.

Adayların askerlik ile ilişkilerinin olmaması, askerlik çağına gelmemiş olmaları, askerliklerini ertelemiş ya da yedek sınıfına geçirilmiş olmaları istenmektedir.

Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli personel alımları için başvurular 9 Nisan Pazartesi günü başlayacaktır. Son başvuru tarihi ise 30 Nisan Pazartesi olacaktır. 30 Nisandan sonra yapılan başvurular geçersiz olacaktır.

Aynı zamanda başvuru işlemleri Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın internet sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır. Kişilerin diploma ya da mezuniyet belgelerinin ön yüzünü başvuru esnasında siteye yüklemeleri gerekmektedir. İnternet dışında yapılan başvurular da geçersiz olacaktır.

Şartlara uygun olan adaylar ise mülakata davet edilecekler. Mülakat tarihi ise 15 Mayıs’tan sonra yayınlacaktır.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?d69d892e-f680-4edf-b0c8-c5cc090c5e45
Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri