sayistay-baskanligi-yeni-personel-alimlari
Memur Alımı

Sayıştay Başkanlığı Yeni Personel Alımları!

Sayıştay Başkanlığı personel alımları ile 45 kişiden oluşan denetçi yardımcısının alınacağı duyuruldu.

Sayıştay Denetçi Yardımcısı Personel Alımı

Sayıştay Başkanlığı eleman alımları çerçevesinde denetçi yardımcılığı görevi için 45 kişilik personel alımı gerçekleştirilecek. Açık pozisyon için işe alınacak olan personeller eleme sınavı ile belirlenecek. ÖSYM Elektronik Sınav Merkezi ile yapılacak olan sınavın tarihleri 26 Mayıs – 27 Mayıs 218 olarak açıklandı. Sınav yerlerinin ise Ankara, İstanbul ve İzmir olduğu bildirildi. ÖSYM tarafından Sayıştay personel alımı sınavı giriş ücretini yatıran herkese sınav giriş yerleri bildirimi gönderilecek. Sayıştay denetçi yardımcısı sınavı için başvuru yapacak olan kişilerde aranan nitelik ve özellikler de açıklandı. Bu kriterlerin neler olduğu haberimizin devamından öğrenilebilir.

Sayıştay Denetçi Yardımcılarında Aranan Özellikler

  • Devlet Memurları Kanunu 48. Maddesinde belirtilen ilgili şartlara sahip olmak
  • 1 Ocak 2018 tarihi baz alındığında 35 yaşını doldurmamış olmak
  • 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin İşletme, İktisat, İdari Bilimler, Hukuk, Siyasal Bilgiler bölümlerinden ya da yurtdışında bu bölümlere denk üniversite bölümlerinden mezun olmak
  • Türkiye’nin her şehrinde görev yapabilecek olmak ve bunu engelleyecek bir sağlık sorunu olmamak

Denetçi Yardımcılığı Sınavı Başvuruları

Kariyer planlaması yaparken, gelecekle ilgili hayaller kurarken yapılacak olan iş ve kazanılacak olan aylık ücret oldukça önemlidir. Hem yeteneklerinize, hem hayallerinize, hem de ihtiyaçlarınıza en uygun işi bulabilmek adına kamu personeli alımlarını ve asgari ücretli iş ilanları internet sitemizde yer alan GÜNDEM kategorisinden takip edebilirsiniz. KrediMemur’a ait Instagram profili üzerinden, Facebook sayfası üzerinden ve Facebook grubu üzerinden de güncel personel alım ilanlarını takip edebilirsiniz.

Sayıştay denetçi yardımcılığı sınavı için başvurular 18 Nisan 2018 – 24 Nisan 2018 tarihleri arasında alınıyor. 30 Nisan’a kadar geç başvuru yapılabilmekle birlikte, 24 Nisan’dan sonra başvuru yapanlar Ankara’da sınava girecekler. Sayıştay eleman alımı sınavı başvurusu yapmak ya da bu sınav hakkında bütün bilgileri edinmek isteyenler için gereken tüm bilgiler ais.osym.gov.tr adresindedir. Personel alımı sınavında ilk oturum tarihi 30 Haziran 2018, ikinci oturum tarihi ise 1 Temmuz 2018 olarak açıklanmıştır. İki oturum şeklinde düzenlenecek olan yazılı sınavda başarılı olduğu tespit edilenler mülakat sınavına gireceklerdir.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri