Ekonomi

Schlumberger Şirketinin Net Karıyla Beraber Geliri de Arttı

Enerji devlerinden Schlumberger şirketinin ilk çeyrekteki net karı %88 oranında, geliri de %13,6 oranında yükseldi.

Dünyanın en büyük petrol sahası hizmetleri şirketlerinden Schlumberger’in net kar ve geliri bu yılın ilk çeyreğinde arttı.

İlk Çeyrek Raporunu Açıkladı

Schlumberger, bu yılın ilk çeyreğine dair bilançosunu açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamada, bu senenin ocak-mart döneminde firmanın net karının, geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 88 artarak 525 milyon dolara ulaştığı belirtildi. Firma, geçen yılın ilk 3 ayında 279 milyon dolar net kar elde etmişti.

Hisse Başına Kar 0,38 Dolar

Ayrıca, geçen yılın ocak-mart döneminde hisse başına 0,20 dolar kar eden Schlumberger’in bu senenin aynı döneminde hisse başına karı da 0,38 dolara yükseldi.

Açıklamada, şirketin gelirinin de bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 13,6 artışla 7,83 milyar dolara ulaştı. Firma, geçen yılın ilk üç ayında 6,89 milyar dolar gelir elde etmişti.

New York Hisselerinde Düşüş

Schlumberger’in bu yılın ilk çeyreğinde net kar ve gelirinin artış göstermesine rağmen, şirketin New York borsasında işlem gören hisselerinde düşüş görüldü.

Dün şirketin hisse başına değeri 70,28 dolardan günü tamamlarken, firmanın hisseleri bugün yüzde 2,3 kayıpla 68,63 dolara kadar geriledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri