Ekonomi

Şekerbank Zoru Başardı! Net Kâr Tam 115 Milyon Lira Oldu

Şekerbank geçen yıla ilişkin finansal sonuçları açıkladı. Buna göre yılsonunda 115 milyon liralık net kâr elde etti. Bankadan yapılan açıklamada yılın son günü itibariyle Şekerbank’ın aktifleri yüzde 32 oranında arttı.

Şekerbank Kredi Hacmini Yüzde 17 Artırdı

Şekerbank konsolide olmayan mali tabloları artış sonrasındaki aktiflerin 31 milyar 300 milyon lira olduğunu gösterdi. 31 Aralık 2017 itibariyle toplam kredi hacmini yüzde 17 gibi yüksek bir oranda artırmayı başaran banka, 20 milyar 700 milyon lira seviyesine tırmandı. Açıklamada en fazla büyümenin KOBİ kredileri dahilinde olduğunun altı çizildi. Şekerbank’ın öz kaynaklarındaki genişleme yüzde 7 arttı ve 2 milyar 700 milyon liraya ulaştı. Geçen yılın mevduatlarının toplamı 19 milyar 700 milyon liraya tırmanırken, mevduat büyüklüğündeki artış yüzde 22 olarak açıklandı.

Atılan Adımlar Ekonomiye Pozitif Yansıdı

Geçen yıla ilişkin verileri gözler önüne seren raporda bankanın genel müdürlüğünü yapmakta olan Servet Taze’nin görüşleri de yer aldı. Taze, Türkiye ekonomisinin 2017 yılında ciddi bir değişime sahne olduğunu işaret ederek; hayata geçen adımların üretimden yatırıma ve dış satıma kadar her alanda kendini pozitif yönde hissettirdiğine, bu kapsamda Şekerbank olarak ellerinden geleni yaptıklarını dile getirdi.

Şekerbank Genel Müdürü açıklamasında önceliklerinin Anadolu topraklarında faaliyet gösteren ve göstermek isteyen KOBİ, üretici ve esnaf olduğunu belirtti. Geçen yıl hayata geçirilen politikalarla KOBİ’lere sağlanan desteklerin arttığını, kredilerin ise yüzde 24’ü bulan oranda artış kaydettiğini, ürün yelpazelerini genişlettiklerini, pratik ve hızlı çözümler sunduklarını aktardı. Taze desteklerin 2018 yılında da artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri