Ekonomi

Sert Yükseliş Sonrasında İlk Gün! Altın Yeni Güne (12.04.2018) Nasıl Başladı?

Altın fiyatları tüm zamanların rekorunu dün itibariyle sildi ve yeni bir rekor yazdı. Gram altından çeyreğe, cumhuriyet altınından yarım altına kadar tüm sarrafiye gruplarında fiyatlar tavan yaptı. Vatandaş neye uğradığını şaşırdı!

Altın Fiyatları Bu Defa Sert Yükseldi

ABD Başkanı Trump’ın savaş açıklaması altın piyasasını da vurdu. Gram altın açıklama sonrasında 180 lira bandına çıktı. Çeyrek altın ise tüm zamanların rekorunu kırdı. Çeyrek altın fiyatı 300 liraya yaklaşırken, yastık altında çeyrek altını olan vatandaşların yüzü güldü. 294 liralık fiyatsa çeyrek altın alacakları bu karardan vazgeçirdi. Altın alacak vatandaşlar ve yatırımı altına yapacak yatırımcılar piyasanın sakinleşmesini bekleyeceklerini, fiyatların düşme eğilimi göstermemesi halinde altın alışverişine başlayacaklarını ifade etti. Peki, dünkü hareketli anlar sonrasında gram altın bugün ne kadar oldu? Çeyrek altın yeni güne kaç liradan başladı? Cumhuriyet ve yarım altın kaç liradan satılıyor? İşte en güncel altın fiyatları…

Gram altın 12 Nisan 2018 tarihine alışta 179,56 liraya geriledi. Alış fiyatı ise sabah erken saatlerde 179,61 lira olarak belirlendi.

Çeyrek altın dünkü yükseliş sonrasında güne, bir önceki kapanışa kıyasla yükselerek başladı. Bugün alış fiyatı 288,41 lira olan çeyrek altın, 294,92 liradan alıcı buldu.

Yarım altın fiyat artışlarından etkilenerek, günün ilk alış işlemlerini 574,94 liradan kabul etti. Saat 08.40 itibariyle satış fiyatı 589,77 lira oldu.

Tam altın bin 153 liralık alış, bin 176 liralık satış fiyatıyla son zamanların en yüksek seviyelerini gördü.

Cumhuriyet altını gün açılışında alış yönlü işlemleri bin 181 lira üzerinden fiyatlandırdı. Satış için belirlenen fiyatsa bin 195 lira olarak dikkat çekti.