Sınavsız Anadolu Üniversitesi için İkinci Üniversite Kayıt Duyurusu

Anadolu Üniversitesi’nin yaptığı açıklama ile 2019-2020 dönemi Açıköğretim, İktisat ile İşletme Fakülteleri’ne “ikinci üniversite” internet başvuru ve kayıt işlemlerinin 18 Ekim 2019 cuma gününe kadar devam edeceği ve kayıtların bu tarihten itibaren yapılamayacağı açıklandı.

Üniversitenin resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuru ile Anadolu Üniversitesi’nde 2002 yılı itibarıyla hayata geçirilen sınavsız ikinci üniversite programlarına dair açıklama yapılırken, kayıtların başladığı ve 18 Ekim 2019 Cuma günü itibarıyla sona ereceği açıklandı.

Kayıt Yapabilecek Öğrenciler Açıklandı

İkinci üniversite için herhangi bir üniversitenin yükseköğretim programından mezun olanlar ve açıköğretim ile uzaktan eğitim sistemine göre eğitim – öğretim yapan fakülteler hariç yükseköğretim programına kayıtlı öğrenciler başvurabilecek.

Okudukları ya da mezun oldukları alanlar dışında lisans eğitimi alanlar ya da ön lisans eğitimi alanlar sadece ön lisans programlarına başvurabileceklerdir.

İnternet üzerinden başvuracak adaylar, başvuru sonrası yönlendirildikleri sayfadan ‘’Döküm Al’’ bölümünü kullanarak çıktı alıp, en son olarak Açıköğretim bürosuna teslim etmeleri gerekmektedir. Yönlendirilen sayfa üzerinden de online olarak ödeme gerçekleştirebiliyorlar.

Ödeme sonrası adaylar başvuru için gerekli evraklarla beraber kayıt belgelerini de hazırlayarak en geç 18 Ekim 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar Anadolu Üniversitesi Açıköğretim bürolarına şahsen başvuru yaparak kayıtlarını tamamlamalıdır. Kayıt belgeleri başvuru kılavuzunda resmi internet sitesi üzerinden bildirilmiştir.