Ekonomi

Şirketler Borç Değil Ortak Alsın!

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Şimşek konu hakkında yapmış olduğu açıklamalarında, halka arzın oldukça ideal bir strateji olduğunu, şirketlerin borç almanın yerine ortak almaları gerektiğini ve daha fazla oranda halka arz edilmeleri gerektiğini ifade etti.

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, konu ile alakalı bir takım açıklamalarda bulunarak, şirketler için borç almanın yerine ortak almaları yönünde tavsiyelerde bulundu.

Şirketler Borç Almasın, Halka Açılsın

Sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu yazılı açıklamasında, halka arzı oldukça ideal bir strateji olduğunu, şirketlerin borç almaktan ziyade bünyesine ortak almaları gerektiğini ve hali hazırda mevcut olan oranın da üzerinde halka arz edilmeleri gerektiğini dile getiren Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ekonomik açıdan büyümenin finansmanının daha sağlıklı olacağını ve ayrıca sermaye artışına yönelik teşvik açısından bir çeşit vergi politikasının mevcut olduğunu ifade etti.

Zorlu’nun Yatırımı 4 Bin İstihdam Sağlayacak

Öte yandan söz konusu bu açıklamalarında, Zorlu Holding’in 4,5 milyar dolar değerindeki batar yatırımına da değinen Şimşek, gerçekleştirilen bu yatırım ile ülke ekonomisine 6 milyar dolar civarında yüksek katma değerli ihracat kazancı ile 4 bin kişi için istihdam olanağı sağlanacağını belirtti.

Şimşek, Zorlu Holding’in 2023 yılı itibari ile bitirilip devreye sokulacak olan bu yatırımı ile 25 bin MW kapasiteye sahip olan batarya fabrikasının 500 bin civarında elektrikli otomobil için batarya üretileceğini de açıklamalarına ekledi.

Tüm bunların yanı sıra, dünya üzerindeki turizm sektöründe Türkiye’nin payının yüzde 3’ü aşacağına da dikkat çeken Mehmet Şimşek, çatışmaların bitirildiğinde Ortadoğu’yu tekrardan inşa edeceklerini, şehir hastaneleri sayesinde sağlık sektöründe de ihracat potansiyelini daha yukarılara taşıyacaklarını ve enerjide de dışarıya olan bağılığın en aza indirgeneceğini ifade etti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri