Ekonomi

O Şirketlerin Satın Alınmasıyla Alakalı Süreç Uzadı!

KordSA tarafından Amerikalı Textile Products Inc. ile Fabric Development Inc. firmalarının satın alınmasına yönelik yürütülen süreç, 1,5 ay daha uzadı. Söz konusu bu sürenin uzamasında Amerikan Kongresi’nde gerçekleştirilen bütçe kabul aşamalarının geçici süre durdurulması etken oldu.

Dünya çapında endüstriyel naylon ve polyester yapıda iplik, lastik kord bezi ve tek kord üreticisi olan KordSA’nın Amerika Birleşik Devletleri’nde iki şirketi satın almak üzere başlatmış olduğu satın alma süreci 45 gün daha uzatıldı.

3 Ayda Tamamlanacağı Belirtilmişti

Dünyanın önde delen isimlerinden KordSA’nın Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) iletilen açıklamada, 6 Aralık 2017 tarihinde şirket tarafından gerçekleştirilmiş olan Finansal Duran Varlık Edinimi Özel Durum Açıklaması’nda ticari havacılık alanı adına yüksek seviyede kompozit ürünler sağlayan Fabric Develpment Inc. ile Textile Produtcs Inc. isimli iki firmanın nihai satın alınma işlemlerine yönelik, ABD’de Rekabet Kurulu ile Yabancılar Komitesinin verecek olduğu onay aşamalarının 6 Aralık 2017 tarihi itibari ile başlandığı, 5 Aralık 2017 tarihinden itibaren de 3 ay içerisinde tamamlanacağı beklentisinin olduğu belirtilmişti.

Öte yandan yine söz konu bu açıklamalarda Amerika Birleşik Devletleri’nde işlemi gerçekleştirecek olan Rekabet Kurulu’nun 19 Ocak 2018 tarihi itibari ile onay aşamasını tamamladığı, fakat bu yılın ilk iki ayında Amerikan Kongresi’nde bütçe kabul aşamalarının geçici bir süre durdurulması Yabancı Yatırımcılar Komitesi dahilinde gerçekleştirilen CFIUS başvurusunun inceleme aşamasının 45 daha sürmesine neden olduğu ifade edilirken, SPK II-15-I Sayılı Özel Durumlar Tebliği Madde 23 dahilindeki pay sahiplerinin de gelişmeler hakkında haberdar edileceği dile getirildi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri