Ekonomi

Şırnak’ta İnşaatı Devam Eden TOKİ Konutları Görüntülendi

TOKİ Şırnak içerisinde teröristler tarafından gerçekleştirilen saldırılar sonrasında evleri zarar görerek yıkılan ya da kullanılamayacak hale gelen vatandaşlara 9.215 tane konut inşa etmeye devam ediyor. Şırnak’ta yer alan Cizre ve de Silopi’de inşatı biten, sahiplerine teslim edilmeye başlanan bu yeni konutlar drone kullanılarak havadan görüldü.

Yeniden bir Şırnak inşa etmiş olduklarını açıklayan TOKİ’nin Başkanı görevindeki Ergün Turan, Şırnak içerisinde terörden zarar görmüş ailelere 9.215 tane konutun inşasını sürdürdüklerini belirtip, Silopi’de tam 236 tane konutu vatandaşlara teslim etmiş olduklarını söyledi.

TOKİ Konutları Hak Sahiplerine Veriyor

Konutlarının yanı sıra sosyal donatılarıyla birlikte çok daha yeni bir Şırnak inşa etmeyi başardıklarını açıklayan Turan’da Konutlarımızdan 5.676 tanesi Şırnak merkez içerisinde, 3.087 tanesi Cizre içerisinde, 216 tanesi de İdil içerisinde inşa edilmekte. Silopi içerisinde inşa etmiş olduğumuz 236 tane konutumuzu hak sahibi olan vatandaşlarımıza verdik ifadelerini kullandı. Terörden zarar görmüş olan vatandaşları yeni yuvalarına kavuşturabilmek amacıyla konutların inşasını ara vermeden hızlı bir şekilde sürdürdüklerini açıklayan Turan, Mart ayı bitene kadar Cizre ile birlikte İdil’de inşası halen süren 2.699 konutumuzu bitirip vatandaşlarımıza vereceğiz ifadeleri ile konuştu.

Doğu ve Güneydoğu Bölgesinde İnşaatlar Devam Ediyor

Doğu ile Güneydoğu Anadolu bölgesi içerisinde terör mağduru vatandaşlara yapımı halen süren konutların da bitirilmek üzere olduğunu açıkça söyleyen Turan; Şırnak ile birlikte Mardin, Yüksekova ve Diyarbakır ilinde 25.000 tane konut yalnızca çukur olaylarından etkilenmiş ailelere teslim edilecek şeklinde konuştu.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri