sozlesmeli-personel-alimi-sinavi-basvurulari-suruyor
Memur Alımı

Sözleşmeli Personel Alımı Sınavı Başvuruları Sürüyor!

ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan personel alımları çerçevesinde sözleşmeli uzman personel alımı sınavı yapılacaktır.

ÖSYM Personel Alımı Sınavı

ÖSYM olarak bilinen Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nde görevlendirilmek üzere sigorta yapılmak suretiyle 11 adet sözleşmeli personel için işe alım sınavı düzenleniyor. ÖSYM personel alımı sınavının tarihi 14 Mayıs 2018’dir ve ÖSYM’nin Ankara – Bilkent’te bulunan merkezinde düzenlenecektir. Sınav sözlü olarak yapılacaktır. Sınavın belirtilen gün içinde bitmemesi halinde bir sonraki gün devam edilecektir. İşe alınacak olan 11 personel içinden 5 kişinin üniversitelerin İstatistik bölümlerinden, 1 kişinin İşletme bölümünden, 1 kişinin Maliye bölümünden, 1 kişinin Türk Dili ve Edebiyatı, Türkçe Öğretmenliği veya Edebiyat Öğretmenliği bölümlerinden, 3 kişinin de lisans eğitimini tamamlamış ve yüksek lisans yapmış olmalar gerekiyor.

ÖSYM Eleman Alımı Sınavına Başvuru Koşulları

ÖSYM uzman personel alımı sınavı başvurusu yapacak olan adayların sahip olması istenen özellik ve koşullar da belirtildi. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre adayların;

  • 4 yıllık eğitim veren üniversite bölümlerinden ya da yurtdışında bu okullara denk olan okullardan mezun olması
  • Yukarıda bildirilen bölümler haricinde YDS sınavına da girmiş olması
  • ÖSYM’nin daha önceki dönemlerde tertiplediği uzman personel alımı sınavlarına 2’den fazla defa girmemiş olması
  • TC vatandaşı olması
  • Herhangi bir nedenle kamu haklarından mahrum bırakılmamış olması
  • Askerlik hizmetini yapmış ve bir ilişiğinin kalmamış olması
  • Çalışmasına engel olacak bir akıl hastalığının bulunmaması
  • Hakkında yapılacak güvenlik araştırmasında sorun teşkil edecek bir durumla karşılaşılmayacak olması

Sözleşmeli Kamu Uzman Personel Alımı Sınav Başvurusu

Kariyer planlaması yaparken, gelecekle ilgili hayaller kurarken yapılacak olan iş ve kazanılacak olan aylık ücret oldukça önemlidir. Hem yeteneklerinize, hem hayallerinize, hem de ihtiyaçlarınıza en uygun işi bulabilmek adına kamu personeli alımlarını ve asgari ücretli iş ilanları internet sitemizde yer alan GÜNDEM kategorisinden takip edebilirsiniz. KrediMemur’a ait Instagram profili üzerinden, Facebook sayfası üzerinden ve Facebook grubu üzerinden de güncel personel alım ilanlarını takip edebilirsiniz.

Sözleşmeli uzman personel iş başvurusu yaparak sınava katılmak isteyen kişilerin başvuruları için son tarihin 30 Nisan 2018 olduğu bildirildi. Sınav için başvuru yapacak olan kişiler ÖSYM’nin resmi internet sitesinden indirecekleri Başvuru Formu’nu doldurmak suretiyle Ankara – Bilkent’te bulunan ÖSYM’ye bağlı İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na posta yoluyla evraklarını yollayabilirler. Diğer evrakların neler olduğu ÖSYM’nin sitesinden öğrenilebilir.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri