statlardaki-guvenlik-gorevlilerine-cagri-simsarlara-boyun-egmeyin
Gündem

Statlardaki Güvenlik Görevlilerine Çağrı! Simsarlara Boyun Eğmeyin!

Güvenlik İş Sendikası Başkanı Ömer Çağırıcı, güvenlik görevlilerine seslenerek simsarlar boyun eğmemelerini söyledi.

Simsarları Şikayet Etmelisiniz

Türk – İş’e bağlı sendikalardan olan Güvenlik İş Sendikası Başkanı Ömer Çağırıcı, simsarlık ile ilgili faaliyetleri sürdüren kişilerle karşılaşmaları halinde güvenlik görevlilerinin boyun eğmemesi ve şikayet etmesi gerektiğini söyledi. Ömer Çağırıcı, statlarda çalışan güvenlik görevlilerine ödenen ücretlerin önemli bir bölümünün simsarlara gittiği ile ilgili haberlerin çıkması hakkında konuştu. Çağırıcı, bu haberlerden sonra pek çok tehdit aldıklarını, fakat kulüplerin bu konuya karşı duyarlı davranışlarından dolayı simsar tabir edilen kişilerin artık ortada olmadığını, spor kulüplerine güvenlikçi personel sağlayan şirketlerin bu personelleri doğrudan sağlamaya başladıklarını da söyledi.

Süleyman Soylu 3 Defa Toplantı Düzenledi

Güvenlik İş Sendikası Başkanı Ömer Çağırıcı, bu gibi haberler yayılıncaya dek kamuoyunun statlarda yaşanan bu sorundan haberinin olmadığını, haberin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun üç kez toplantı düzenlediğini, statlarda çalışacak olan güvenlik görevlilerinin işe alınmadan önce Türkiye genelinde 81 ilde eğitimlere tabi tutulduklarını, bu eğitimlerin süresinin 3 ay olduğunu, bu nedenle de simsarların büyük bölümünün ortadan kalktığını da söyledi.

Kamuda Çalışan Güvenlikçiler Ek İş Yapamaz

Türk – İş’e bağlı olarak faaliyetlerine devam eden Güvenlik İş Sendikası’nın Başkanlığını yapan Ömer Çağırıcı, taşeron firmalarda çalışan işçilerin kamu kadrosuna belli şartlar doğrultusunda alınması ile ilgili süreçteki işlemlerde sona gelindiğini, işlemlerin bugün itibariyle tamamlanacağını, bu haftadan sonra statlarda güvenlik görevlisi açığının ortaya çıkacağını, Yargıtay 9. Hukuk Dairesi ve Yargıtay Hukuk Genel Kurulu tarafından alınan kararlara göre kamuda görev yapan işçilerin çalıştıkları şirketin yetkililerinden izin almadan farklı bir işte çalışamayacaklarının belli olduğunu, bu işçilerin bugünden kamu işçisi statüsünde olacaklarından dolayı güvenlikçi olanların da ek işte çalışamayacağını, bu personellere görev almamaları gerektiğini söylediklerini de ifade etti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri