Ekonomi

Şubatın Zam Şampiyonu Maç Bileti Oldu

İstanbul Ticaret Odası Şubat ayına ilişkin perakende satış fiyatlarındaki değişimi açıkladı. Buna göre kent genelinde fiyatı en çok artan ürün maç bileti olarak belirlendi. Odadan yapılan açıklamada maç bileti fiyatları Şubatta yüzde 18’in üzerinde arttı.

İstanbul Ticaret Odası Şubat Ayı Fiyat Değişimlerini Açıkladı

İstanbul Ticaret Odası piyasalardaki son gelişmeleri yansıtan, Şubat ayına ait fiyat araştırmasını tamamladı ve sonuçları kamuoyu ile paylaştı. İstanbul genelini kapsayan araştırmayla fiyatı en çok artan ve en çok azalan ürünler belirlenmiş oldu. Fiyat değişimleri piyasaların ve tüketicilerin bilgisine sunuldu. Buna göre İstanbul’da Şubat ayının zam şampiyonu maç bileti oldu. İstanbul Ticaret Odası tarafından yapılan fiyat araştırması “İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi” başlığı altında yayımlandı.

Oda tarafından yapılan fiyat araştırması grupları arasında yer alan kültür, eğitim ve eğlence harcamaları kalemlerinden olan maç bileti fiyatı, Şubat ayında yüzde 18,80 oranında artış kaydederek zam şampiyonu oldu.

Araştırma sepetinde yer alan ürünlerden fiyatı en çok artan ikinci ürün ise balık olarak belirlendi. Buna göre Şubatta balık fiyatı yüzde 16,69 arttı. Listenin üçüncüsü ise sağlık ve kişisel harcamalar grubunda yer alan ürünlerden geldi. Bu grupta yer alan ilaçlar söz konusu ayda yüzde 14,89’luk artış kaydetti. Ekmek ve tahıl grubunda yer alan bebek maması fiyatlarının Şubat ayında yüzde 12,24 arttığını belirleyen İTO, mandalina fiyatınınsa yüzde 10,75 oranında yükseldiğini belirtti.

Domates Fiyatı Yüzde 15,27 Düştü

Bu ürünlerin fiyatları artarken Şubat ayında bazı ürünlerin fiyatları ise geriledi. İTO’nun araştırma sonuçlarına göre Şubat ayında domates fiyatı en fazla düşüşü yaşayan kalem oldu. Domates fiyatındaki azalış yüzde 15,27 olarak kaydedildi. Bunu kadın bluzu takip etti. Fiyatlardaki azalış ortalamada yüzde 11,15’e denk geldi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri