Ekonomi

Talep Toplayıcı Kuruluşlar Defacto Tarafından Belirlendi

Hazır giyimde perakende zinciri olan Defacto Perakende, halka arz konusunda uluslararası talep toplayıcı kuruluşları açık bir şekilde belirledi.

Halka arzda hisselerin yüzde 80’inin yabancı yatırımcılara ayrılması beklenen Defacto, küresel koordinatör ve ortak talep toplayıcı olarak Ünlü Menkul Değerler ve Citigroup Global Markets’a yetki verdi. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, HSBC Bank ise uluslararası ortak talep toplayıcı olarak görev yapacak.

%29.8’lik Bölümü Arz Edilecek

Defacto geçen ay yayımlanan taslak izahnamede sermayesinin yüzde 29.8’ine kadarlık bölümünü halka arz etmeyi planladığını açıklamıştı.

Defacto tarafından İngilizce yayımlanan açıklamada, göre halka arz edilecek hisselerin yüzde 80’inin uluslararası yatırımcılara geri kalanın yurt içi yatırımcılara ayrılması planlanıyor.

İhracın yurt içi yöneticileri ise Ak Yatırım ve İş Yatırım olacak.

Açıklamada Hisse Oranını Belirtmediler

Açıklamada halka arzda satılacak hissenin oranı ise açıkça belirtilmedi. Sermayenin yüzde 8’ine karşılık gelen bir sermaye artırımı yapılacağı belirtilirken, ortakların yapacağı hisse satış miktarının ise daha sonra belirleneceği ifade edildi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri