Memur Alımı

Tapu Kadastro Sözleşmeli Personel Alım İlanı! 6 Gün Sonra Başvurular Başlıyor!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesi aracılığı ile sözleşmeli memur alımları yapacağını duyurdu.

30 Mart gecesinde Tapu ve Kadastro Müdürlüğü bünyesinde görevlendirmek için memur alımları yapacağını duyurdu.

Tapu ve Kadastro Sözleşmeli Memur Alım Detayları

Yayımlanan kamu personel alım kapsamında başvuru yapacak tüm adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine uygun pozisyonda olmaları istenmektedir.

Başvuru yapacak erkek adayların askerlik görevlerini yerine getirmiş olmaları istenmektedir.

Tüm adayların yükseköğretim kurumların Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik yahut programlarında Arapça, Farsça, Osmanlı Paleografyası dersleri olan 4 yıllık bölümlerden mezun olunması istenmektedir.

Tüm adayların ilgili KPSS puan grubundan en az 60 olması istenmektedir.

Tapu ve Kadastro Sözleşmeli Personel Alım Başvuru Detayları

Yayımlanan iş ilanı için başvurular sadece bölge müdürlüklerinden yapılacaktır. Başvurular 6 Nisan Salı günü başlayacak olup, son başvuru tarihi ise 13 nisan olarak belirlenmiştir.

Başvuru yapacak kişilerin Genel Müdürlüğün resmi internet sitesinde yer alan  Sözleşmeli Personel (4/B) Başvuru Talep Formu’nu doldurmaları ve forma yer alan belgeleri ibraz etmeleri gerekmektedir. Posta yolu ile yapılan memurluk başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Tüm adayların başvurularını şahsen yapmaları istenmektedir.

Çok sayıda Bölge Müdürlüğü’ne yapılan başvurular da geçersiz olacaktır. Söz konusu kişilerin atamalarının olması halinde ise atamaları iptal edilecektir.

Başvuruların bittiği gün sonrasında şartlara uygun olanlar sınavlara çağırılacaklardır. Sınava çağırılacak adayların 100 TL tutarında sınav ödemesi yapmaları istenmektedir. Ödemeler ise 9 ile 16 mayıs tarihleri arasında, ASYM ABİS üzerinden gerçekleşecektir.  Sınava giriş belgesi ise ASYM ABİS’in resmi internet sitesi üzerinden 25 mayıs tarihinde temin edilecektir. Söz konusu sınav ise 2 Haziran 2018 cumartesi günü saat 10.00’da Ankara’da gerçekleşecektir.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri