Memur Alımı

Tarım Müdürlüğü Çok Sayıda Sözleşmeli Kamu Personel Alımları Yapacak! Başvurular 19 Mart’ta Başlıyor!

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, bugün Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sitesi üzerinden çok sayıda sözleşmeli kamu personel alımları yapacağını açıkladı.

Tarım Müdürlüğü Sözleşmeli Kamu Personel Alımları!

Kamu personel alım ilanına başvuru yapacak adayların fakültelerin ya da yüksek okulların ilgili bölümlerinde mezun olmuş olmaları istenmektedir.

Adaylar sınava tabi tutulacak olup, sınava girecek adayların son başvuru tarihi itibari ile KPSS’nin ilgili puanında en az 70 almış olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda da tüm adayların 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7. Maddesi kapsamındaki tüm şartları taşıyor olmaları gerekmektedir.

76 Ziraat Mühendisi alımları, 35 Veteriner Hekim, 4 Tekniker, 16 Teknisyen ve 19 Veteriner Sağlık Teknisyeni alımı yapılacaktır.

Tarım Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alım Sınav Başvuru Detayları

Personel alımları için başvurular yarın (19 Mart- Pazartesi) başlayacaktır. Son başvuru tarihi ise 30 Mart 2018 olarak belirlenmiştir.

Başvurular Müdürlüğün İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığına doğrudan elden olarak ya da posta yolu ile yapmaları gerekmektedir. Tüm belgelerin eksiksiz olması gerekmektedir.

İstenen belgeler;

  • Onaylı Mezuniyet Belgesi
  • KPSS puanını gösteren bilgisayar çıktısı
  • 1 Tane vesikalık fotoğraf
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Sağlık Raporu
  • Genel Müdürlükten temin edilen iletişim ve e-posta bilgilerinin bulunduğu bilgi formu

Sınav Ne Zaman Yapılacak?

Tarım Müdürlüğü sözleşmeli kamu personel alımları için sınav tarihi 28 Nisan 2018 cumartesidir. Sınav saati 10.00 olup, Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi’nde yapılacaktır. Adayların sınava giderken ASYM tarafından verilen sınav giriş belgeleri ile birlikte özel kimlik belgelerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir.