Ekonomi

Taşıt Sahiplerine Bir Sevindirici Haber Daha! Akaryakıt İndirimi Yakında Geliyor!

Geçtiğimiz günlerde benzin için uygulanan indirimin ardından taşıt sahiplerini sevindirecek bir yeni gelişme daha yaşandı. Konu ile alakalı olarak yapılan açıklamalarda, akaryakıt için yeni bir indirim uygulanacağı belirtildi. Hem benzine, hem de motorine uygulanacak olan söz konusu bu indirimin ne kadar olacağı ise merak konusu oldu.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) ile beraber enerji sektörünün uzmanları, benzin ve motorin fiyatlarına yönelik bir takım açıklamalarda bulundu. Söz konusu bu açıklamalarında uzun zamandır benzin ve motorin fiyatlarının yukarı yönlü eğilim gösterdiğini ifade eden Petrol Ürünleri İşverenler sendikası yetkilileri ile enerji sektörü uzmanları, bahsi geçen bu akaryakıtların litre fiyatlarının bundan böyle aşağı yönlü seyir izleyeceğinin gündemde yer aldığını ifade ettiler.

İndirim Uygulanması Büyük Ölçüde Kesinleşti

Konu ile alakalı olarak yapmış oldukları bu açıklamada, söz konusu aşağı yönlü eğilim izlenmesine ilişkin sinyallerin alındığına da işaret eden uzmanlar ve PÜİS yetkilileri, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) ham petrol stoku ve sondaj kuyusu adedindeki çoğalmalarında da etkisi ile gerek motorin, gerekse benzin endeksinin önemli ölçüde kayıplar yaşayarak kapandığını ifade ettiler. Dolayısıyla bu sebeple de 14 Şubat 2018 Çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere motorin için uygulanacak olan 12-17 kuruş civarındaki indirimin büyük ihtimal ile gerçekleşeceğini dile getirdiler.

Benzin İçin İkinci İndirim Olacak

Konuya istinaden bir takım yayın organları tarafından yapılan haberlere göre, Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’nın uzmanları, önümüzdeki haftanın başından itibaren benzinde herhangi bir kayıp yaşanmaması halinde yine Çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere indirim uygulanacağı beklentisinde olduklarını dile getirdiler. PÜİS’in uzmanları, benzin fiyatlarında uygulanması beklenen indirim miktarı 8-12 kuruş arasında olmasını beklerken, yaptıkları açıklamada ayrıca, uygulanacak olan bu indirimin ikinci indirim olacağı, bu hafta içerisinde benzine yine 16 kuruş civarında indirim yapıldığını ifade ettiler.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri