Ekonomi

Tavan Fiyat Uygulamasında Yeni Düzenleme Yolda!

Başbakan Yardımcısı Şimşek yapmış olduğu bir açıklamasında, bir süredir uygulamada olan trafik sigortası tavan fiyat uygulamasının sigortacılar açısından büyük ölçüde zarara yol açtığını dile getirerek bu uygulamayı yeniden düzenlemek zorunda kalacaklarını ifade etti.

Sigorta Sektörü Büyük Zararda

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, konu ile alakalı olarak bir takım açıklamalarda bulundu. Söz konusu bu açıklamalarında sigortacıların, bir süredir uygulamada olan zorunlu trafik sigortası tavan fiyat uygulamasından ötürü büyük ölçüde zarar ettiğini dile getiren Mehmet Şimşek, bu sebeple söz konusu bu uygulamayı yeniden düzenlemeye sokmak zorunda kalacaklarını belirtti.

Söz konusu olan bu açıklamalarını katılmış olduğu bir televizyon programında yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ekonomi gündemi ile alakalı olarak da bir takım açıklamalarda bulundu. Program esnasında açıklanan işsizlik rakamlarını da değinen Şimşek, 2018 yılında gerçekleşecek olan ekonomik büyümenin koyulan hedefler çerçevesinde gerçekleşeceği kabul edildiğinde işsizlik rakamlarında da tek haneye kadar gerileyeceklerini belirtti.

Türkiye İstihdam’da Büyük Bir Başarıya İmza Attı

Öte yandan açıklamalarında işsizlik verilerini değerlendiren Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, istihdam açısından ülkenin büyük bir başarıya imza attığını, 2017 yılında 1 milyon 448 bin kişiye iş olanağı sağlanmış olduğunu ve söz konusu bu rakamın oldukça önemli bir rakam olduğunu dile getirdi. Ülke genelinde iş gücüne katılın oranlarının her geçen gün artmakta olduğuna dikkat çeken Şimşek, Türkiye’nin bütçe hedefini gerçekleştirmek ile kalmadığını, üstüne bir de üstün bir performans gösterdiğine burgu yaptı.

Tavan Fiyat Uygulaması Yeniden Gözden Geçirilecek

Tüm bunların yanı sıra Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, katılmış olduğu bu programda zorunlu trafik sigortasında uygulanan tavan fiyat uygulamasına da değinerek, söz konusu olan bu uygulamanın sigorta sektörünü ciddi bir zarar uğrattığını, oluşan bu zarardan ötürü de uygulamanın yeniden düzenlenmesi gerekeceğini açıklamalarına ekledi.