Memur Alımı

TCDD Tren Makinistliği Kursu İlanı Yayımlandı

Tren makinistliği kursu binlerce gencin yeni iş umudu oldu. Tren makinistliği kursuna başvuru nasıl yapılır? KPSS şartı nedir? Kurs hangi illerde verilecek? Detaylar haberimizde…

Tren Makinistliği Kursu İçin Başvuru Süreci Başladı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları tarafından yapılan açıklamaya göre KPSS’den 60 ve üzeri puan almış olan adaylar kursa başvuru yapabilecek. Bu kapsamda KPSSP93 türünde puana sahip olmak gerekiyor. İstenen şartları sağlayan ve kursa başvuru yapan adaylar, kurs öncesinde mülakata tabi tutulacak. Mülakat sınavından başarılı olan adaylar İstanbul, Adana, Erzincan, İzmir, Malatya ve Eskişehir’de açılan tren makinistliği kursu dahilinde eğitim alacak.

Kursa 5 İle 6 Ay Arasında Değişecek

Tren makinistliği kursu il bazında farklı tarihlerde verilecek. Kursa katılma şansı yakalayanlar 5 ile 6 ay arasında değişecek süre boyunca kurslarda eğitime tabi tutulacak. Kurs sonunda istenen başarıyı yakalayanlar makinist olarak çalışmaya başlayacak.

Başvuru Şartları Neler?

Kursa katılmak isteyen erkek adayların askerlikle ilişiğinin olmaması gerekiyor. Adayların eğitimlerini yüksekokulların raylı sistemlerle ilgili bölümlerinde tamamlamış olması da belirtilen diğer bir şart. TCDD’den yapılan açıklamaya göre mülakatlar 5 Mart 2018 ile 6 Nisan 2018 tarihleri aralığında yaklaşık bir ay devam edecek.

Başvurular Nereye Yapılacak?

Tren makinistliği kursu için son başvurular 21 Şubat 2018 tarihinde alınacak. Bu tarih sonrasında yapılacak başvurular kabul edilmeyecek. Adaylar İşkur’un resmi internet sayfası üzerinden başvuru yapabileceği gibi kurumun il müdürlükleri bünyesine de başvuru yapabilecek. Daha fazla bilgi almak istiyorsanız Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları’nın internet sitesine giriş yaparak ilgili ilanı detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri