tesettür elbise, giyim konusunda üretilen modellere sürekli yenileri eklenmektedir. Gelişen ve değişen moda akımlarına uyum sağlayarak tesettür elbiseler de şekillenmektedir. Seçilen renkler, kumaşlar, modeller senenin moda trendlerine uyumlu olarak üretilmektedir. Tesettür giyimde elbise seçimi yaparken bazı noktalara dikkat edilmesinde fayda vardır. Özellikle elbisenin modeli ve rengi tesettür giyim ile örtüşmelidir. Tesettür elbiseler çok dar kalıplarda olmamalı, vücut hatlarını çok fazla belli etmemelidir. Aynı zamanda seçilen kumaş türü iç göstermeyen bir yapıda olmalıdır. Elbise seçimi yapılırken bu noktalara dikkat edilerek seçim yapılmalıdır.

Tesettür Elbise Modellerinde Trend Modeller 

Tesettür elbise de trend modeller sürekli değişmektedir. Aynı zamanda trend renk ve modeller mevsime ve sezona göre de değişebilmektedir. Yaz ayları için üretilen elbiseler de daha sıcak ve tatlı renkler kullanılmaktadır. Beyaz, krem, pudra, mavi tonları, yeşil tonları, mor yazlık tesettür elbiseler için en sık kullanılan renkler arasında yer alır. Tek rengin kullanıldığı sadelikten yana olan tesettür elbiseler bulunduğu gibi birden çok rengin kullanıldığı daha ağır modellerde bulunur. Kışlık tesettür elbiselerde ise renk seçimi daha koyu tonlarda tercih edilmelidir. Özellikle toprak renkleri kış aylarının vazgeçilmez tonları arasında yer alır. Koyu yeşil, lacivert, koyu mavi de yine sık tercih edilen kışlık tesettür elbise renkleri arasında yer almaktadır. Kışlık tesettür elbiseler daha çok triko tarzı kalın kumaşlar ile üretilmektedir. Yazlık elbiseler ise daha çok ince pamuklu kumaşlar ile üretilmektedir. Çok ince kumaş ile üretilen yazlık tesettür elbise içlerine ise astar yerleştirilir.

Tesettür Giyim Kombinleri ve Fiyatları 

Tesettür giyimde kombine yapmak kolay olduğu kadar risklidir. Şıklığı yakalayabilmek için doğru parçaların doğru şekilde yan yana gelmesi gerekir. Tesettür giyimde doğru kombin yapabilmek için öncelikle kendinizi iyi tanımalısınız. Vücut yapınıza, yaşınıza, kilonuza göre kombinler yapmalısınız. Kombine yaparken zıt renkleri bir arada kullanabileceğiniz gibi aynı rengi farklı tonlarda kullanarak da şıklığı yakalayabilirsiniz. tesettür giyim konusunda en dikkat edilmesi gereken nokta ise seçilen parçalar ile aksesuarların uyumudur. Alt ve üst parçalar eşarp veya şal rengi ve modeli ile uyumlu olursa şıklık yakalanabilir.