Gündem

Tesla İş Başvurusu Yağmuruna Tutuldu!

Elektrikli araçta dünya devi olan Tesla yeni projeler üzerinde çalışmaya devam ederken, takımına yeni çalışanlar eklemeyi hedefliyor. Tesla’dan yapılan açıklamaya göre 2017 yılında 2 bin 500 kişilik personel alım ilanı için şirkete ulaşan CV sayısı 500 bini aştı.

Tesla Binlerce Başvuru Aldı

Tesla, geliştirdiği elektrikli araçlarla pazarın ve kullanıcıların gözdesi oldu. Bunların yanında binlerce kişi Tesla bünyesinde işe başlamak için birbiriyle kıyasıya bir yarışa girdi.

Elektrikli araç sektöründe fark yaratan tasarımlarıyla kendinden sıkça söz ettiren marka geçen sene başarısını ikiye katladı. Şirket 2017 yılında üretim bantlarında bazı sorunlar yaşasa da, araştırma ve geliştirmeye hiç ara vermedi. Buda Tesla’nın yeni personel ihtiyacını ve işe alımlarını artırdı.

Bilindiği üzere elektrikli araç devi firma geçen sene 2 bin 500 kişilik alım yapacağını ilan etmişti. İşte bu duyuru ardından iş arayan ve şirket bünyesinde bir pozisyona yerleşmek isteyen kişiler Tesla’yı başvuru yağmuruna maruz bıraktı. Başvuru sayısında rekoru gören elektrikli otomobil devi, 2 bin 500 kişilik ilana 500 bin başvuru aldı.

Personel alımlarında gelinen bu nokta sonrasında konuşan şirketin insan kaynakları başkan yardımcısı Tesla’nın işe alım sürecinde sert kriterlerinin olmadığını, fakat mükemmelliyetçi bir anlayışa sahip olduğunu ifade etti. Bu süreçte yenilikçi anlayışa sahip olanların avantajlı olduğunun altını çizerek, “Cesaretli olanların şirket bünyesinde iş bulabilmesi çok daha yüksek olasılık” dedi.

İnsan kaynakları başkan yardımcısı Nicola açıklamasında adaylara “Neden Tesla’da çalışmak istiyorsunuz” sorusunun yöneltildiğini de belirterek, “Bu soruya verilen yanıt bizler için çok önemli. Sorunun cevabı klasikten ziyade yaratıcı ve yenilikçi bir tarzda olmalı” ifadelerini kullandı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri