Ekonomi

Tesla Üretim ve Teslimatta Gaza Bastı!

Elektrikli araç devi Tesla, yılın ilk çeyreğine ilişkin üretim ve satış rakamlarını açıkladı. İlk çeyrek verilerine göre Model 3 teslimatları hız kazandı ve 8 bin 130 sipariş teslim edildi.

Model 3 Satışları Birinci Çeyrekte Uçuşa Geçti

Tesla, otomotiv sektörüne kazandırdığı değişim sonrasında birçok iddialara konu olsa da yıla iyi başlayanlardan oldu. Üretim sürecinde sorunlarla karşılaşan Model 3’ün teslimatları birinci çeyrekte yükselişe geçti. Şirketten yapılan açıklamaya göre Ocak, Şubat ve Mart aylarında teslim edilen Model 3, rakibi Chevy Bıolt EV modeline açık ara fark attı. Söz konusu dönemdeki teslimatlarsa 8 bin 130 adet olarak açıklandı.

Model S En Az 4 Bin 700 Adet Sattı

Piyasadaki söylentilere göreyse şirket tarafından üretilen Model S ile Model X’de ilk üç arasında yer alıyor. Şirket bu iddialara yanıt vermezken, Tesla’nın yıl bazlı gelir bilançoları incelendiğinde Model S’den 4.700 ile 5.900 adet arasında sattığı tahmin ediliyor. Aynı bilançoya göre Model X’in satış adeti ise 4 bin ile 5 bin arasında öngörülüyor. Bu satış rakamları ise elektrikli araç devinin rakiplerini geride bıraktığının açık bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

Bir Haftada 2 Bin 20 Adetlik Üretime İmza Attı

Tesla’nın üretimle ilgili yapmış olduğu açıklamalar üretim bantlarındaki sorunların geride kaldığını, üretimin büyük ölçüde arttığını gösteriyor. Buna göre şirket yılın üçüncü ayının son çeyreğinde 2 bin 20 adetlik üretim yaptığını kaydetti.

Öte yandan Tesla’nın kurucusu ve SEO’su Elon Musk geçtiğimiz günlerde merkeze geldiğini ifade etmişti. Üretim sürecine bizzat katıldığını belirterek, üretim hattının başında durduğunu sözlerine eklemişti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri