Ekonomi

Tesla’dan 123 Bin Aracına Geri Dön Çağrısı!

Elektrikli otomobil devi Tesla binlere aracına geri dön çağrısı yaptı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, geri çağırılan araçlar Model S oldu.

Geri Çağırma Kervanına Tesla Model S de Katıldı

Amerikalı elektrikli otomobil devi son zamanlarda çokça konuşulurken, Tesla 123 bin adet aracını geri çağırdığını duyurdu. Geri çağırma sonrasında Model S kullanıcılarına açıklama metni de gönderildi. Buna göre söz konusu model direksiyondaki problem nedeniyle geri çağrıldı. Geri çağırmaya konu olan araçların ise 2016 yılının nisan ayı öncesinde üretildiğinin altı çizildi.

Tesla açıklamasında soğuk havanın Model S direksiyonunda bazı sorunlara yol açtığını belirterek, “Soğuk hava şartlarında yol güvenliği adına tuzlanan yollardaki kalsiyum ile magnezyum bu araçların direksiyon sistemlerinde bazı olumsuz sonuçlar doğurdu. Direksiyonun dişleri bu nedenle aşınıyor. Aşınan dişlerse düşük hızlardaki sürüşte Model S kullanıcısını zorluyor. Bunun yanında sorun park etme sırasında da kendini hissettiriyor” dedi.

Direksiyonda görülen dişlinin aşınma problemi kaynaklı herhangi bir kazanın ve yaralanmanın bugüne kadar görülmediğini de ifade eden Tesla, söz konusu araçların parça değişimlerinin yapılacağını; bu kapsamda kullanıcıların herhangi bir ödeme yapmayacağını da açıklamaya dahil etti.

Tesla Hisseleri Düşüşe Geçti

Elektrikli otomobil devi Tesla’nın bu açıklaması şirket hisselerini olumsuz etkiledi. New York borsasında işlem görmekte olan şirket hisseleri kapanışı 266 dolar 13 sentten yaptı. Sınırlı işlem saatlerinde ise hisseler yüzde 4’ü bulan oranda değer kaybetti.

Elektrikli aracın en önemli markalarından olan Tesla için bu geri çağırma ilk olmadı. Şirket geçen yıllarda da 140 binden fazla aracına geri dön çağrısı yapmıştı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri