Ekonomi

Tesla’dan Türkiye Atağı!

Elon Musk’un geçen hafta uzaya gönderdiği otomobil sonrasında, Tesla’nın yeni durağı Türkiye. Tesla’nın planlarında ilk aşamada Türkiye’de servis kurmak, sonrasında da showroom açmak var.

Dünyanın en fazla satış yapan elektrik otomobil markası Tesla’nın Avrupa Merkezi Hollanda, İstanbul’un Anadolu yakasında servis kurmak için kendine alan arıyor. Şirket, bu yıl için Türkiye’de hizmet vermek için servis kuracak ve ayrıca tanıtım yapmak için ise 3-4 tane araç sergilemeyi planlıyor.

2019’da Showroom Açılacak

Türkiye’de servis kurduktan sonra da 2019 yılında İstanbul’da showroom açmayı planlayan Tesla, Model S ile Model X’lere kıyasla çok daha uygun fiyatlardan Model 3 ile Türkiye’ye giriş yapmak istiyor.

Model 3 2019’da Satışa Çıkacak

Model 3’ün Amerika’daki fiyatı 35 bin dolardan başlıyor. 1 Nisan 2016 yılında tanıtımı yapılan otomobil, 1.000 dolar değerinde ön ödemeli olarak rezervasyon ile satışa çıktı. Otomobile 1 ayda gelen sipariş sayısı 400 binin üzerine çıktı. ABD’de Model 3’ün teslimatları başladı. Türkiye’deki satışların ise gelecek yıl başlaması beklenmekte. Model 3’ün Avrupa’ya gelmesi ise bu yılın sonunu bulacağı söylenmekte. Ayrıca Türkiye’de Model 3’ün fiyatının 70 bin Euro civarında olması beklenmekte.

Türkiye’de 150 Üzeri Tesla Var

Hızlı şarj istasyonlarına ilişkin olarak Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi ile anlaşmaya varıldı. Bu da Türkiye’ye Tesla’nın gelmesinin ilk işaretlerinden biri oldu. Yayınlanan haberlere göre ülkemizde şuanda 150 üzeri Tesla bulunuyor. Ancak Tesla araç servislerinin olmaması Türkiye için büyük problem. Bu da olası bir kaza sonucunda araçların Avrupa’ya gönderilmesi, kaskolarda sorunlar yaşanması anlamına geliyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri