THY-Kabin-Memuru-Alıyor

THY bünyesinde çalıştırılmak üzere kabin memuru alımına başladı. KPSS şartının olmaması ve tecrübe aranmaması başvuruların yoğun olmasına neden oldu. THY’nin resmi sitesinden alınan başvurularda lise mezunu ve üstü adayların başvuru yapabileceği açıklandı. İstanbul’da açılan yeni havalimanı bünyesinde çalışacak olan personel alımında kontenjan 700 olarak belirlendi. Başvuru için kurumun belirli bir tarih aralığı vermemesi başvurunun yeteli sayıya ulaşması halinde başvuru sisteminin kapatılacağını düşündürmektedir. THY’nin personeline tanımış olduğu avantajlar başvurulara ilginin yoğun olmasına neden olmuştur. Bu nedenle siteye erişim bir müddet kısıtlanmış ancak daha sonra problem çözülmüş ve site erişime açılmıştır.

Kabin Memuru Olma Şartları Nelerdir?

Kabin memuru olmak için KPSS puanı şartı aramayan THY mülakat ile alım yapacaktır. Başvurularda aranan şartlar şunlardır;

· TC vatandaşı olmak

· 01/01/1989 ile 31/12/1999 yılları arasında doğmuş olmak

· İyi derecede İngilizce bilmek. İkinci bir dil bilmek tercih sebebidir.

· Adli Sicil kaydı bulunmamak

· 160 ile 180 cm arasında bulunmak

· THY Kabin memuru üniforması giyildiği zaman vücudunda dövme ve benzerinin görünmemesi

· En az eğitim seviyesi lise ve dengi okullardan mezun olmak

· Sağlık durumunun uçuşa engel teşkil etmemesi

· THY A.O Sağlık Müdürlüğü adaydan tekrar sağlık muayenesi isteme hakkına sahiptir. Ayrıca adayın sağlık problemi sebebiyle işe başlatılmaması halinde herhangi bir hak iddiasında bulunması söz konusu olamaz.

Bu şartlara sahip adaylar kurumun sitesi üzerinden online olarak başvuruda bulunabilir.